שוטרים אוכפים את הסגר באחת משכונות טבריה
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

משרד הבריאות מבקש להטיל הגבלות תנועה על שורה של יישובים

לפי נתוני משרד הבריאות, מקור ההדבקה של 45% אחוזים מהנדבקים החדשים אינו ידוע. רשימת היישובים שבהם מבקש משרד הבריאות להטיל הגבלות טרם ברורה, אבל בימים האחרונים יש זינוק בנתוני ההדבקה באשדוד, נהריה, דימונה לוד ורמלה
כתבי כאן חדשות
30 ביוני 2020
21:11

בעקבות העלייה בתחלואה, משרד הבריאות מבקש היום (שלישי) להטיל הגבלות תנועה על שורה של יישובים, שבהם יש זינוק במספר חולי קורונה. לפי נתוני משרד הבריאות, מקור ההדבקה של 45%  מהנדבקים החדשים אינו ידוע.

רשימת היישובים שבהם מבקש משרד הבריאות להטיל הגבלות טרם ברורה, אבל בימים האחרונים יש זינוק בנתוני ההדבקה באשדוד, נהריה, דימונה לוד ורמלה. עוד פורסם בחדשות הערב כי דוח של אמ"ן ממליץ גם הוא על קביעת אזורים מוגבלים נוספים - וכן על חזרה לעבודה מהבית.

היום התגלתה התפרצות של נגיף קורונה בבית הספר "שילה" באשדוד, כש-33 תלמידות ושבע מורות נמצאו חיוביות לקורונה. בעיר עצמה יש כ-400 חולים פעילים וההערכה היא שהסגר על שלוש השכונות יוארך ויתווספו שכונות חדשות.

משרד הבריאות עדכן היום ב-19:00 כי 469 נדבקים בקורונה נוספו מחצות ועד 19:00. מספר החולים הפעילים עלה ל-7,403, מהם 52 במצב קשה. מספר המחלימים: 17,318. מספר הבדיקות היום עומד על 13,727.

עוד דווח היום בחדשות הערב כי לראשונה מתחילת מגפת קורונה - משרד הבריאות מסכים להעביר חלק מהסמכויות בניהול המשבר למשרד הביטחון והרשויות המקומיות. בכירים במשרד הבריאות אומרים: אנחנו נתווה את המדיניות, פיקוד העורף והרשויות יטפלו בביצוע.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, איציק זוארץ ומואב ורדי