קורונה בית חולים איכילוב
צילום: פלאש 90

הקריסה הכלכלית של בתי החולים: באיכילוב הוציאו 8 רופאים לחל"ת

בית החולים הדסה ישלם את משכורות חודש יולי מבלי להעביר את התשלומים הנלווים, כמו ביטוח בריאות, בטוח לאומי ומס הכנסה, ובית החולים לניאדו לא ישלם ל-40% מהספקים
קטי דור
30 ביוני 2020
21:42
עודכן ב 02:56

הקריסה הכלכלית של בתי החולים מעמיקה. בית החולים איכילוב הוציא בחודש וחצי האחרונים שמונה רופאים לחופשה בלי תשלום והקפיא את התקנים שלהם. כך דווח היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

מבית החולים איכילוב נמסר כי הוצאת הרופאים לחופשה זמנית, והביעו תקווה כי יהיה אפשר להחזירם לעבודה לאחר שבית החולים יתאזן כלכלית.

בנוסף, בית החולים הדסה ישלם את משכורות חודש יולי מבלי להעביר את התשלומים הנלווים, כמו ביטוח בריאות, בטוח לאומי ומס הכנסה. מנכ"ל בית החולים, פרופסור זאב רוטשטיין אמר שאין לבית החולים תקציב לתרופות לחודש יולי. בית החולים לניאדו לא ישלם ל-40% מהספקים.

כפי שפורסם בכאן חדשות, בתי החולים הממשלתיים והציבוריים על סף קריסה כלכלית בגלל חובות כתוצאה מאובדן הכנסות במאות מיליוני שקלים במהלך התפרצות נגיף קורונה. בתחילת החודש אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, בוועדה לביקורת המדינה כי תוספות התקציב יסייעו למערכת הבריאות להתמודד בטווח הקצר, אבל לא לזמן רחוק.

"לא הצלחתי לייצר מספיק עניין בבריאות הציבור. אחים ואחיות, חדרי מעבדה ועוד – כולם מאחורה מבחינת תקנים, שכר ותשומת לב", אמר גרוטו וציין כי כל כוח האדם שהתווסף בשל המשבר הוא זמני, וכי המשרד עדיין לא קיבל אישור לתקנים קבועים.