הארווי ויינשטיין, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

הארווי ויינשטיין יפצה מתלוננות נגדו ב-19 מיליון דולר

מדובר בהסדר טיעון שנוגע לתביעות אזרחיות שהוגשו על ידי עובדות לשעבר של המפיק בגין עבירות מין. הסדר הטיעון כפוף לאישור של שופט פדרלי
מערכת כאן חדשות
01 ביולי 2020
10:27

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטיטיה ג'יימס, הודיעה הלילה (שלישי) כי נחתם הסדר טיעון בשתי תביעות אזרחיות שהוגשו נגד המפיק ההוליוודי לשעבר והאנס המורשע הארווי ויינשטיין. התביעות הוגשו בגין עבירות מין שביצע ויינשטיין בעובדות לשעבר בחברת ההפקות שלו. ההסדר בסך של כ-19 מיליון דולר כפוף לאישור של שופט פדרלי.

"הארווי ויינשטיין וחברת ההפקות שלו פגעו בעובדות שלהם", כתבה ג'יימס בחשבון הטוויטר שלה. "אחרי כל ההטרדות, האיומים והאפליה שחוו, הן זוכות סוף סוף למעט צדק", הוסיפה. במסגרת הסדר הטיעון תוקם קרן פיצויים לנשים שעבדו בסביבה עוינת, הוטרדו מינית והופלו על רקע מגדרי כשעבדו בחברת ההפקות ועברו התעללות מינית על ידי ויינשטיין. בנוסף, הקורבנות שנאלצו לחתום על הסכמי סודיות מול המפיק, אינן כפופות לתנאיו עוד ויוכלו להיחשף.

ויינשטיין, מפיק סרטים יהודי-אמריקני, הפיק בחברת ההפקות שייסד עם אחיו רוברט, סרטים רבים בהם "ספרות זולה", "שייקספיר מאוהב" ו"נאום המלך". באוקטובר 2017 האשימו נשים רבות את ויינשטיין באונס ובתקיפה מינית שהתרחשו במשך עשרות שנים. בחודש פברואר האחרון הרשיע חבר המושבעים את ויינשטיין באונס ממדרגה שלישית ותקיפה מינית. בית המשפט במנהטן גזר עליו 23 שנות מאסר.