הקומיקאי תומר שרון

כשקומיקאי מספר שהוא יהפוך לחסר בית בגלל ניהול כושל - זה לא מצחיק

אילו מנהלי התיאטרון הלאומי היו מפרישים לקרנות עובדי הבימה את הסכומים שהגיעו להם על פי חוק - שחקנים וקומיקאים לא היו בסכנה לאבד את הבית | דעה
דב גיל-הר
01 ביולי 2020
20:51

בלילה (רביעי) העלה המצחיקן והשחקן תומר שרון פוסט לפייסבוק. כשסטנדאפיסט מעלה פוסט, אתה מחכה לרגע שבו זה יצחיק. אבל הפוסט לא הצחיק. תומאש מספר על ההודעה שקיבל מהבימה, שדוחה את החזרה לבמה בחודש נוסף, לאוגוסט - מה שלדבריו מקרב אותו למצב שבו פשוט אין לו כסף לאוכל.

והפוסט ממשיך לא להצחיק:

"אני איש מוכשר יחסית שיכול לעבוד כמעט בכל דבר ואף לארגן ולהנהיג דברים, כן, כריזמטי, ובכן, עוד חודשיים כאלה ואעבוד גם בעבדות-מין, רק לא להטריח את הורי שעבדו כל חייהם כדי שלא אהיה בבית כשהם זקנים, ובצדק, גם כשהיו צעירים לא הייתי פיקניק, אז אני פה, משא-ומתן על התנאים בפרטי, אבל יהיה ממש נחמד לעבוד במשהו. בעיקר בגלל החברה, פחות השכר. אבל האמת, גם השכר, כי חודשיים עומדים ביני ובין הומלסיות, כמו רבים מחבריי", כך בפוסט הלא מצחיק של האיש שפעם התפרנס מלהצחיק.

אילו מנהלי התיאטרון הלאומי היו מפרישים לקרנות עובדי הבימה את הסכומים שהגיעו להם על פי חוק, הרי היום היו לתומאש וחבריו כמה עשרות אלפי שקלים פיצויים, אולי מאות אלפים לוותיקים, מכיוון שהתיאטרון הקודם הרי פורק ועובדיו פוטרו. אבל ניהול כושל זה לא רק כותרות בעיתונות הכלכלית ולא רק דיונים במחוזי בתל-אביב. ניהול כושל זה גם שחקנים מוכשרים שהמרחק בינם לבין חזרה לבית ההורים או לחליפין למגורים במכונית בחנייה המפוארת של התיאטרון המפואר, היא כנראה עניין של חודשים.