התעשייה האווירית
צילום: אי-פי

התעשייה האווירית נערכת לפיטורי כ-900 עובדים מחטיבת התעופה

מנכ"ל החברה התפטר מתפקידו. החטיבה מעסיקה כ-5,000 עובדים. לאורך העשור האחרון צברה החטיבה הפסדים של כ-600 מיליון דולר
שרון עידן
01 ביולי 2020
17:32

דירקטוריון התעשייה האווירית התכנס בשבוע שעבר והחליט על פיטורים של כ-900 עובדים מחטיבת התעופה בחברה. על ההחלטה דווח היום (רביעי). החטיבה מעסיקה כ-5,000 עובדים מתוך כ-16 אלף עובדי התעשייה האווירית. החטיבה מתמקדת בתחזוקת מטוסים, ייצור רכיבי מטוסים ומטוסי סילון למנהלים. לאורך העשור האחרון צברה החטיבה הפסדים של כ-600 מיליון דולר. מנכ"ל החברה, נמרוד שפר, התפטר מתפקידו.

מההתעשייה האווירית נמסר: "הנהלת החברה בוחנת באופן שוטף את השפעת משבר הקורונה על קוויה העסקיים השונים, ונקיטה של מהלכים נדרשים, במטרה להתאים את הוצאות החברה, לרבות הוצאות השכר, לירידה אפשרית בהיקפי פעילותה. במסגרת זאת, הנחה דירקטוריון החברה את ההנהלה, להכין תוכנית התייעלות לחטיבת התעופה שתתאים את מבנה כח האדם לצמצומים הנחזים בהכנסות החטיבה. נכון למועד זה, טרם הוגשה כל תוכנית כאמור לדירקטוריון".

ח"כ חיים כ"ץ התייחס לנושא ואמר בריאיון לגילי תמיר בתוכנית "זה מגיע לכם" בכאן רשת ב: "ההנהלה בצורה בזויה, זו דעתי, מנסה לנצל את המצב ולפטר עובדים כדי להעלות רווחיות. החברה בתקופה הזו לא צריכה ללכת לכיוון הזה, בייחוד כשארגון העובדים ויתר כל כך הרבה. לא מבטלים פרנסה בשביל רווח". 

בתוך כך, מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, הורה הבוקר על ביטול כל טיסותיה. בהתאם להוראה יוחזרו לתל אביב כלל מטוסי החברה, כולל אלה המצויים בסבבי מטען בחו"ל. החברה ניסתה לשבץ טייסים לטיסות מחר ללא הצלחה וגם הטיסות האלה צפויות להתבטל. איש מ-120 הטייסים הפעילים שלא הוצאו לחופשה, אינו מסכים להשתבץ לשום טיסה. הנהלת החברה איימה כי אם העיצומים יימשכו, הטייסים יוצאו לחל"ת וההשבתה תהיה מוחלטת.

על פי הדוחות שפרסמה אמש, הפסידה חברת התעופה הישראלית 140 מיליון דולר - כחצי מיליארד שקלים - ברבעון הראשון של השנה, לעומת הפסד של 55 מיליון דולר באותו רבעון בשנה שעברה. מטעם הוועד נמסר כי "לאחר שהנהלת החברה לא כיבדה גם את ההסכמים שעליהם חתמה עם הוועד לפני פחות מחודש, לוועד לא נותר אלא להגיע למסקנה, כי אין ביכולתה של בעלת החברה לחלץ אותה ממצבה".

מאז משבר קורונה בחברה פועלים כ-100 טייסים, והשאר בחופשה ללא תשלום. באל על פעלו עד עכשיו במתכונת מצומצמת, והחברה הטיסה טיסות נוסעים בודדות וטיסות מטען. בהודעת הוועד נכתב גם כי "החברה זקוקה להזרמת הון, אם מהבעלים הקיימים או מבעלים אחרים, שיהיו מסוגלים להנהיג את החברה ולצלוח את משבר הקורונה. טייסי אל על יעמדו לצידם ויסייעו לכל מי שיפגינו את המסוגלות הזאת".

בשבת האחרונה פורסם כי לאחר שדחתה את מתווה החילוץ של המדינה, אל-על מגבשת תוכנית הבראה. במסגרת התוכנית, כרבע מהדיילים הקבועים ומנהלי השירות בטיסה יפוטרו. המהלך צפוי לחסוך לחברה כ-30 מיליון דולרים בשנה. מדובר בכמאה עובדים שיפוטרו. נוסף לכך, חברת התעופה הישראלית תפטר מאות דיילים זמניים מתוך כאלף המועסקים היום בחברה.