סגר בטבריה, ארכיון
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

מהבוקר: סגר הוטל על שכונות באשדוד ובלוד

מספר שיא של 868 נדבקים בקורונה אתמול • אתמול החליטו השרים על הטלת מגבלות בערים שבהן ישנו זינוק בתחלואה • דוח: שישה אזורים ויישובים חרדיים תרמו כ-20% מהתחלואה בישראל השבוע • קבינט הקורונה יכונס בצהריים
גילי כהן ויערה שפירא
01 ביולי 2020
19:35
עודכן ב 08:32

בעקבות נתוני התחלואה בקורונה שממשיכים לזנק, נכנס הבוקר (חמישי) לתוקפו הסגר עליו הוחלט בשכונות ג', ז' וח' באשדוד ושכונות הרכבת, שניר ונווה שלום בלוד. אתמול החליטו השערים בוועדה להכרזה על "אזור מוגבל", להכריז על ההגבלות בשכונות אלה. עוד נקבע כי קבינט הקורונה יכונס היום ב-15:00. 

הסגר יהיה בתוקף למשך שבוע, הכניסה והיציאה אל האזורים תוגבל, וכן תוגבל התנועה והעסקים בתוך האזור המוגבל עצמו. בנוסף, מנכ"ל משרד הבריאות יחתום על צו המגביל את פעילות מוסדות החינוך ועל צו שימנע התקהלויות בעיר ביתר עלית.

משרד הבריאות עדכן אמש כי נמדד מספר שיא במספר הנדבקים בנגיף קורונה - 868 נדבקים מאתמול בחצות. מספר הבדיקות שבוצעו - 17,980. מספר המתים מהנגיף עלה ל-322, שניים מהם מאז אתמול בחצות. מספר המונשמים הכולל עומד על 24 בני אדם ומספר הנדבקים הכולל עומד על 26,257 בני אדם.

מספר הנדבקים היומי

לפי הנחיות משרד הבריאות, יציאה מהאזור המוגבל תותר במקרים הבאים: קבלת טיפול רפואי חיוני שלא ניתן לקבלו באזור המוגבל; הליך משפטי שמחייב נוכחותו של אותו אדם; שוטר, חייל, סוהר, עובד הרשות הארצית לכבאות והצלה או איש צוות רפואי היוצא במסגרת תפקידו; הלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה; העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד אל ההורה המתגורר מחוץ לאזור המוגבל.

"ממשלת הקורונה" עושה הכול חוץ מטיפול בקורונה | פרשנות

יציאה בתוך האזור המוגבל תותר במקרים הבאים: הגעה של עובד או מועמד לעבודה למקום עבודה שהוא רשאי לעבוד בו וחזרה ממנו; הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים. בנוסף, תותר פעילות ספורט של יחיד, או של יחיד עם אדם קבוע אחד בלבד, או של אנשים הגרים באותו מקום, למרחק של עד 500 מטרים ממקום המגורים או למרחק גדול יותר שקבעה ועדת השרים. תותר יציאה ממקום מגורים של יחיד, או של אנשים הגרים באותו מקום, לזמן קצר ולמרחב הציבורי למרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים או למרחק גדול יותר שקבעה ועדת השרים. 

ראש הממשלה החליפי בני גנץ מסר אחרי הדיון: "‏בעקבות העלייה המדאיגה בתחלואה, החלטנו הערב בהתייעצות של קבינט הקורונה המצומצם על סגר במספר שכונות באשדוד ובלוד, ועל כינוס דחוף של קבינט הקורונה הרחב מחר לדון בפעולות נוספות. ‏מחר בבוקר אקיים הערכת מצב של משרד הביטחון, בה נקדם את ההיערכות לאפשרות של פתיחת מרכזי שליטה בערים על ידי פיקוד העורף, תגבור של עוד מלוניות קורונה וצעדים נוספים שאנו עשויים להידרש להם בימים הקרובים". 

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה פרסם אתמול דוח, שממנו עלה כי שישה אזורים ויישובים חרדיים תרמו כ-20% מהתחלואה בישראל השבוע. מדובר בבני ברק, מודיעין עילית, אלעד, ביתר עילית והשכונות החרדיות בבית שמש ואשדוד.

על פי הדוח, בשבוע האחרון נרשמו 673 חולים חדשים באזורים אלו ושיעור הבדיקות החיוביות באוכלוסייה החרדית גדול פי שניים מהשיעור באוכלוסייה הכללית.

בחודש יוני: עלייה של פי 3 במספר החולים הקשים

בדוח היומי של משרד הבריאות הופיע אמש כי ישנם 57 חולים קשים. אך מספר מדד החולים הקשים מזנק. בחודש יוני היו 103 חולים קשים חדשים, מדובר בעלייה מהחודש הקודם – אז היו 38 חולים. כמעט מחצית מהחולים הקשים הם מתחת לגיל 70, כלומר לא רק קשישים מועדים להסתבכות של הנגיף.