מחאת העובדים הסוציאליים
צילום: איגוד העובדים הסוציאליים

מחאת העובדים הסוציאליים: מאות מוחים בכ-50 מוקדים בארץ

מפגינים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב, עשרות מפגינים חסמו את הכביש בצפת. העובדים מוחים על העומס, השכר הנמוך והאלימות. אם לא תהיה התקדמות במשא ומתן, צפוייה שביתה של שירותי הרווחה ביום שני
נופר פרדו ורובי המרשלג
02 ביולי 2020
09:18
עודכן ב 11:31

מחאת העובדים הסוציאליים: מאות פעילים מוחים היום (חמישי) בכ-50 מוקדים ברחבי הארץ על העומס בעבודתם - שגבר במיוחד בתקופת קורונה, שכרם הנמוך והאלימות המופנית כלפיהם. אם לא תהיה התקדמות במשא ומתן מול העובדים הסוציאליים, צפויה שביתה של שירותי הרווחה ביום שני. מוקדם יותר פעילים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב. בד בבד, עשרות מוחים חסמו את הכביש לבית החולים זיו בצפת. 

ההפגנות נערכו, בין השאר באופקים, אשדוד, אשקלון, באר שבע, חיפה, בית שמש, חדרה, חולון, ירושלים, כרמיאל, משגב, עמיעד, צפת, קצרין, קריית שמונה, ראש פינה, רחובות, שדרות, רמלה, דלית אל כרמל, צומת בית רימון, צומת שוקת, נס ציונה וצומת אל על.

יו"ר איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני, מסרה: "אנחנו מותקפות באלימות ובאכזריות ואין מי שיגן עלינו. אנחנו צריכות לסגור את החודש עם משכורות מבישות, ועובדות בעומסים בלתי הגיוניים. 1,000 משרות של עובדים סוציאליים עומדות ריקות כי אף אחד לא מעוניין לאייש אותן בשל העומס, מגפת האלימות והשכר המביש. מערכת שלמה הוזנחה, יובשה וננטשה.

"השאלטריסטיים האמיתיים יושבים במשרד האוצר. פקידי האוצר רוצים לשבור את השירותים החברתיים ולסגור אותם. בלית ברירה נאלץ לצאת ביום שני לשביתה הגדולה ביותר בשירותים החברתיים, שכמוה לא הייתה עד היום״ כך לדבריה.

 מחאות העובדים הסוציאליים ברחבי הארץ