עובד התעשייה האווירית
צילום: אי-פי

יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית: "זה מאבק על הבית"

יאיר כץ אמר בכאן רשת ב על הכוונה לפטר מאות עובדים: "לא נשלח 900 איש לסטטיסטיקה של מפוטרי קורונה" • הוא הוסיף: "נעשה הכל כדי למנוע את יישום ההחלטה של הדירקטוריון"
דקלוינסון
02 ביולי 2020
12:08

המשבר בתעשיית התעופה העולמית לא פסח על התעשייה האווירית, ואתמול הודיע דירקטוריון החברה על פיטוריהם הצפויים של כ-900 עובדים. בראיון לתוכנית דקלוינסון בכאן רשת ב הודיע היום (חמישי) יאיר כץ, מזכיר ארגון העובדים הארצי של עובדי התעשייה האווירית, כי הוועד ילחם נגד ההחלטה: "יש ניצול ציני של משבר הקורונה. אנחנו נעשה הכל, כולל הכל, כדי למנוע את ההחלטה של הדירקטוריון. זה מאבק על הבית".

הפיטורים צפויים להיערך בחטיבת התעופה של החברה, המונה כ-5000 עובדים, מתוך כ-16,000 עובדי התעשייה האווירית. "אנחנו חברת הייטק ממשלתית", אמר כץ. "אנחנו מפרנסים 50 אלף משפחות. פיטורים של 900 עובדים בתקופה כזו זה מסר של המדינה שזה בסדר לפטר, גם אם אין בזה צורך. החברה נכנסה למשבר הקורונה באיתנות פיננסית מצוינת. לא נשתף פעולה עם דירקטוריון החברה", אמר כץ.

"במהלך שלוש השנים האחרונות הלכנו לצעדי התייעלות כואבים, בהסכמת אירגון העובדים ושלחנו 1000 עובדים הביתה, ידענו שזה כורח המציאות", ציין. "עכשיו זה לא המצב - לא נשלח 900 איש לסטטיסטיקה של מפוטרי קורונה". 

במקביל להודעת הדירקטוריון, הודיע מנכ"ל התעשייה האווירית, נמרוד שפר, על התפטרותו, כשנתיים לאחר שמונה לתפקיד.