בקי ממן ואביה בפגישה בבית הנשיא
צילום: מארק ניימן, לע"מ

אחרי שנה, ההורים מקנדה פגשו את בתם הקצינה והודיעו: "נבוא ארצה בעקבותיה"

בטקס סיום קורס הקצינים אתמול בבה"ד 1 עמדה בקי כחיילת מצטיינת, אבל הוריה לא יכלו להשתתף בגלל הקורונה. היום הם התאחדו למפגש מרגש בבית הנשיא
אוריה אלקיים
02 ביולי 2020
16:17

אחרי שנה שבה לא ראו את בתם ועוד שבועיים בבידוד, בני משפחתה של לוחמת הקרקל המצטיינת, סג"ם בקי ממן, הגיעו מקנדה כדי לחגוג איתה את סיום קורס הקצינים. אל הטקס אתמול (רביעי) בבה"ד 1 הם לא יכלו להגיע משום שהוא נערך ללא משפחות בשל הנחיות הקורונה בבסיסי צה"ל, אך הבוקר המשפחה התאחדה בבית הנשיא, ראובן ריבלין, מי שחשף את דרגותיה בטקס הרשמי.

בקי עזבה את הוריה, אחותה הגדולה ואחיותיה לשלישייה בטורונטו כדי לשרת בצה"ל. אימה מוניקה, הודיעה בבית הנשיא: "היא העמוד לפני המחנה עבורנו, אין לי ספק שנבוא ארצה בעקבותיה". האם הוסיפה בדמעות כי חבל לה שסבה וסבתה ניצולי השואה לא זכו לראות את נכדתם מגשימה חלום.


בקי ואחיותיה בבית הנשיא (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

לדברי ההורים, "היא לוחמת גדולה כבר מילדות, כאחת משלישייה נולדה קטנה וחלשה במיוחד, אבל היא אף פעם לא נתנה לאף אחד להרגיש שהיא לא יכולה או מצליחה פחות, ותמיד עשתה את הטוב ביותר. אנחנו מאוד גאים בה".

אחרי שבקי סיימה את הטירונות וקורס המפקדים שלה בהצטיינות, היא החליטה לצאת לקורס קצינים ולהיות מפקדת מחלקה בבסיס ההכשרה של גדוד קרקל. גם את דרגות הקצונה היא קיבלה כחניכה מצטיינת. הנשיא בירך את ההורים ואמר להם: "אנחנו כל כך שמחים שפה המקום בו אתם נפגשים. זו הוקרה נוספת לחיילת שהיא מהטובות שבלוחמות צה"ל.