אפשטין

פרשת אפשטין: אישום נגד שותפתו של איש העסקים

דוברת ה־FBI אישרה כי רשויות האכיפה הפדרליות עצרו את גיילין מקסוול • לפי מסמכי בית המשפט, מקסוול נתפסה משקרת אחרי שאמרה כי לא הייתה מודעת לגיל הקטינות שנוצלו מינית על ידי המיליארדר
איתמר מרגלית
02 ביולי 2020
17:33
עודכן ב 18:43

פרשת ג'פרי אפשטין: דוברת ה־FBI אישרה היום (חמישי) כי רשויות האכיפה הפדרליות עצרו את גיילין מקסוול, בת זוגו לשעבר של איש העסקים ג'פרי אפשטין, החשודה ששיתפה עמו פעולה. אפשטין שם קץ לחייו בקיץ שעבר בעת שהיה עצור. נגד מקסוול הוגש היום כתב אישום הכולל שישה סעיפים. בין השאר היא מואשמת בשידול קטינות שיקיימו יחסי מין והעברתם כדי שיקיימו יחסי מין בניגוד לחוק, וכן שני סעיפים של שבועת שקר.

אפשטין היה חשוד בעבירות מין שעשה בקטינות ובשידול לזנות. לפי מסמכי בית המשפט, מקסוול נתפסה משקרת אחרי שאמרה כי לא הייתה מודעת לגיל הקטינות שנוצלו מינית על ידי המיליארדר.

בתוך כך, בשבוע שעבר ג'ולי ק. בראון, כתבת העיתון מיאמי הראלד שחשפה את פרשת אפשטין, פרסמה תצהיר מטעמו של עורך הדין אלן דרשוביץ, וממנו עולה כי וירג'יניה ג'ופרי - אחת מקורבנותיו של אפשטין – טענה כי ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק הוא אחד מהאח"מים שעימם אילץ אותה איש העסקים לקיים יחסי מין בעת שהייתה קטינה.

זו הייתה הפעם הראשונה שבה שמו של ברק הוזכר במסמכים מהסוג הזה הקשורים לפרשה. עורך דינו של דרשוביץ אישר כי ללקוחו הייתה גישה לתצהירים שהגישה ורג'יניה ג'ופרי, ובהם נטען כי אפשטין הורה לה לקיים יחסי מין עם ברק ועם המיליארדר לזלי וקסנר.

בשבוע שעבר התראיין דרשוביץ לכמה כלי תקשורת אמריקניים, וטען כי בידיו הוכחות כי כמה מהמתלוננות ניסו להעליל על אישים בכירים, בהם אהוד ברק. התצהיר שנחשף הוא לכאורה חלק מאותן הוכחות.