ארכיון
צילום: התעשייה האווירית

התעשיות הביטחוניות בישראל ישתפו פעולה עם חברה מאיחוד האמירויות במאבק בקורונה

ההסכם נחתם בין חטיבת אלתא לבין חברת Group42 שבאבו דאבי. החברות ישתפו פעולה בתחומי המחקר במטרה לסייע לאזור כולו
רועי קייס ושרון עידן
03 ביולי 2020
00:35

התעשיות הביטחוניות בישראל הודיעו הלילה (חמישי) כי חתמו על הסכם שיתוף פעולה היסטורי עם חברת Group42 מאיחוד האמירויות. החברות ישתפו פעולה בתחומי המחקר והפיתוח למציאת פתרונות שיסייעו במאבק במגפת הקורונה.

ההסכם נחתם עם חטיבת "אלתא" באמצעות שיחת וידיאו בין ישראל לאיחוד האמירויות, במהלכה נידונו דרכים למינוף טכנולוגיות חדשניות ומשותפות בתחומי הבינה המלאכותית, הלייזר ועוד. על פי ההודעה, היוזמות הרפואיות והטכנולוגיות המשותפות לא נועדו רק לאוכלוסיית שתי המדינות, אלא לסיוע לביטחון הבריאותי באזור כולו.

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנכ"ל אלתא יואב תורג'מן מסר כי "התעשייה האווירית שמחה על חתימת הסכם שיתוף פעולה זה עם שותפינו באבו דאבי. מחלת הקורונה חוצה יבשות, עמים ודתות ואנו רואים חשיבות עליונה לשיתוף הפעולה שיניב פתרונות פורצי דרך". תורג'מן הוסיף כי "בחודשים האחרונים מיטב מוחות החברה התגייסו למאבק לטובת ההגנה על מדינת ישראל והסיוע למערכת הבריאות". "אנו גאים לחבור לחברת Group42 ולהוות סנונית לפעילות משותפת עתידית בין שתי המדינות".

סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי ברפאל, ריאל קארו, ברך על ההסכם ואמר: "אנחנו ברפאל שמחים וגאים מאוד על ההסכם שנחתם מול חברת group-42 מאבו-דאבי. שיתוף פעולה היסטורי שנולד כתוצאה ממשבר עולמי. כחברה מובילה בתחום הטכנולוגיה בכלל ובתחום הבינה המלאכותית בפרט, אנו שמחים להביא את מנעד הטכנולוגיות הרחב שלנו לטובת פיתוחים  שיסייעו במאבק כנגד נגיף הקורונה".