עבד א-רחמן עבד אל-ווהאב

בגלל הקורונה: הצעיר הסעודי שהתחתן באינסטגרם

האם כוויית תטיל איסורים על לבוש ביקיני? • כוכב הקולנוע המצרי שהכריז כי לא ישתתף עוד בסצנות רומנטיות • הפסנתרנית שמנגנת מוזיקה קלאסית נגד המשטר בעיראק | ברשת של השכן
רועי קייס
03 ביולי 2020
04:00
עודכן ב 08:32

גם במדינות האזור מכה הגל שני של מגפת קורנה. בעוד שבתוניסיה וירדן הצליחו לבלום את ההתפשטות, במדינות אחרות המצב לא מזהיר. בסעודיה אובחנו עד כה 200 אלף נדבקים ומתו מן הנגיך 1,700 בני אדם. בקטר אובחנו כמעט 100 אלף נדבקים ומתו מן הנגיף קצת יותר ממאה בני אדם. במצרים לעומת זאת אובחנו 70 אלף נדבקים ומתו מן הנגיף כמעט 3,000 בני אדם. בעיראק אובחנו עד כה 51 אלף נדבקים בנגיף ומתו ממנו יותר מ-2,000 חולים.

אמנם בחלק מהמדינות מוטל עדיין עוצר חלקי, אולם ישנו ניסיון לשוב לשגרה. בסעודיה לדוגמא הסירו את העוצר החלקי למרות העלייה המתמשכת במספר הנדבקים. נוכח ההגבלות בנסיכות, צעיר סעודי בשם עבד א-רחמן עבד אל-ווהאב החליט שלא לבטל את החתונה שלו, אלא לקיים אותה בדרך מיוחדת במינה: בשידור חי באינסטגרם. "יותר מ-300 איש צפו בשידור הזה והתרגשו, אני לא ציפיתי להתלהבות כזאת", הוא סיפר. עבד אל-ווהאב הוסיף שהוא ממליץ למי שרוצה להתחתן בתקופה הנוכחית לעשות כמותו ולחסוך בהוצאות לטובת ירח הדבש.

האם כוויית תטיל איסורים על הלבוש בחופים?

שלא בפעם הראשונה, הלבוש של נשים בחופ הים עלה שוב לסדר היום בכוויית. מדובר במדינה מוסלמית שיש בה זרם שמרני מאוד, אבל מצד שני גם זרם ליברלי קולני. בתקופה האחרונה כמה חברי פרלמנט ניסו לקדם חוק שממליץ להדק את הפיקוח על ההתנהלות בחופים ובמקומות הציבוריים. החוק הזה עורר את חמתן של נשים במדינה שראו בו ניסיון להצר את החירות שלהן להתלבש איך שהן רוצות בחוף.

בסרטון שפרסמה פעילת רשת כווייתית בשם דלאל אל-מוסלים שמתנגדת להצעת החוק, היא אמרה: "אני לובשת ביקיני במקומות שמיועדים לשחייה. אני חופשייה לעשות את זה, זאת זכותי המלאה". היא הוסיפה כי אם מתעוררים לאדם כלשהו יצרים כשהוא רואה מישהי כמותה בביקיני - אותו צריך לעצור כי הוא זה שמסוכן לציבור.

כוכב קולנוע במצרים: לא אשתתף בסצנות רומנטיות

תעשיית הברנז'ה במצרים כמרקחה בעקבות ריאיון שהעניק השחקן המצרי יוסף א-שריף, שגילה להפתעתם של רבים שהוא לא מוכן לעשות הכל על הסט. במילים אחרות, א-שריף מנסה לשמור על מרחק נגיעה מנשים ואף מכניס את ההגבלה הזו בחוזה שלו. "אני לא מרגיש בנוח, אני גם לא מרגיש שזה נכון בשבילי", אמר בריאיון. 

מצד אחד היו מי שתקפו אותו ואמרו שסצנות רומנטיות הן חלק בלתי נפרד מסרטים ושמי שלא מעוניין לקחת בזה חלק - שלא יגביל את היצירה. אבל מצד שני היו מי שאמרו שזכותו לשמור נגיעה ושיש לתת לו את החירות לכך.

הפסנתרנית שמנגנת מוזיקה קלאסית נגד המשטר בעיראק

רוואן סלאם בת ה-17 לוקחת חלק פעיל במחאה נגד השלטון העיראקי בדרום המדינה. במחאה שנמשכת מחודש אוקטובר וקצת איבדה את המומנטום, סלאם מנגנת למי שכן ממשיך למחות ומבטיחה לא להפסיק לשיר ולנגן עד שדרישות המפגינים לחיים טובים יותר בעיראק יושגו