אנשי חמאס בעזה, 27.04.20
צילום: צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

חמאס: חשפנו חוליית פלסטינים שתכננה לפגוע בארגונים בעזה - בהכוונת שב"כ

משרד הפנים בעזה הודיע שחברי החוליה נעצרו וברשותם חומרים וכסף שקיבלו מישראל. לפי ההודעה הם הוכוונו לבצע את הפעולות נגד פעילים בארגוני הטרור בימים הקרובים
משה ברקוביץ'
03 ביולי 2020
09:56

משרד הפנים ברצועת עזה הודיע היום (שישי) כי חמאס מסר שחשף חוליה של פלסטינים שהוכוונה על ידי ישראל, ותכננה לבצע פעולות נגד ארגוני הטרור בעזה. בהודעה נכתב כי לאחר שמנגנוני הביטחון של חמאס הבחינו בתנועות חשודות בימים האחרונים, נעצרה החולייה וברשותה חומרים וכסף שקיבלו מישראל.

עוד נמסר כי מחקירתם הראשונית של חברי החוליה עלה כי הם הוכוונו על ידי קצין שב"כ, לפגוע בפעילים בארגוני הטרור בעזה בימים הקרובים.

לפני כשבועיים פורסם כי צה"ל ושב"כ עצרו כמה שבועות קודם לכן שני פעילי טרור שניסו להבריח אמצעי לחימה מצפון סיני לרצועת עזה בכלי שיט דרך הים, עבור חמאס. מודיעין של שב"כ הביא לזיהוי הגורמים שמעורבים בהברחה ולאחר מכן את כלי השיט. חקירתם של פעילי הטרור העלתה פרטים על הברחות נוספות למען חמאס דרך הים, על מבריחים ועל ציוד התעצמות.

מצה"ל נמסר אז בנוגע לכך כי "סיכול זה מצטרף לשורת סיכולים שנועדו לשיבוש תוכניות ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה ולפגיעה משמעותית ביכולותיו הצבאיות והוא חלק מהמאמץ המתמשך לסיכול פעילות טרור מכל סוג נגד אזרחי מדינת ישראל".