ניצב שבתאי (מימין) ורה"מ החליפי גנץ, שלשום
צילום: כאן חדשות

מפקד מג"ב חלה בקורונה, השר אוחנה נכנס לבידוד

השר לביטחון הפנים נפגש עם ניצב יעקב שבתאי, והחליט להיכנס לבידוד. גם אלוף פיקוד המרכז נדב פדן נכנס לבידוד לאחר שהשתתף בטקס עם מפקד מג"ב. בטקס נכחו גם גנץ, ריבלין והרמטכ"ל - אך הם לא נדרשים להיות בבידוד
כתבי כאן חדשות
04 ביולי 2020
11:10
עודכן ב 22:57

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, אובחן כחולה בנגיף קורונה, כך נמסר הבוקר (שבת) בהודעה שפרסמה היחידה. על פי הודעת היחידה, מצבו הרפואי של ניצב שבתאי טוב. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נפגש עם מפקד מג"ב פעמיים בשבועיים האחרונים, ומלשכת השר נמסר כי על אף שמפגשיו עם ניצב שבתאי לא עונים על תנאי משרד הבריאות לשהייה בבידוד, החליט אוחנה להיכנס לבידוד כדי "למזער נזקים" עד ליום ראשון הבא.

קצין הרפואה הראשי של המשטרה מקיים חקירה אפידמיולוגית, לאחר שבשבועות האחרונים התקיימה סדרת טקסים במשמר הגבול בנוכחות מפקד היחידה. לפי הממצאים הראשוניים ראש אג"מ וראש אגף ההדרכה ייכנסו לבידוד.

כמו כן, מפקד פיקוד מרכז אלוף נדב פדן וקצינים נוספים ייכנסו לבידוד לאחר שנכחו בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מבצע צוק איתן שנערך בהר הרצל. בטקס השתתפו פרט לשבתאי גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, אך ממשרד הבריאות נמסר כי בתום חקירה אפידמיולוגית - הוחלט שנשיא המדינה, שר הביטחון והרמטכ"ל לא צריכים להיות בבידוד.

ביום שני השתתף שבתאי בטקס החלפת מפקדי מרחב עוטף ירושלים של מג"ב. בטקס נכח גם ראש עיריית ירושלים משה ליאון.

ניצב שבתאי, ארכיון (צילום: משה שי, פלאש 90)

לפני שלושה חודשים נכנסו הרמטכ"ל כוכבי ומפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי לבידוד. זאת לאחר שבדיון שקיימו עם מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף. נכחו קצין מילואין שאומת בהמשך כחולה קורונה.

בחודש שעבר אותר בבית הנשיא עובד שנדבק בנגיף. מאוחר יותר נמסר כי על פי משרד הבריאות ריבלין לא נדרש להיכנס לבידוד.

השתתפו בהכנת הידיעה: סולימאן מסוודה, איתי שיקמן ורועי ינובסקי