נביל שעת', ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

יועצו של אבו מאזן: "אינתיפאדה שלישית אפשרית במקרה של סיפוח"

בריאיון לערוץ פראנס 24 אמר נביל שעת' כי פת"ח וחמאס סיכמו על עימות עממי. "כאשר העניינים יתלקחו ויהפכו לאינתיפאדה מלאה - נראה שילוב כוחות בין עזה לגדה", הוסיף
גל ברגר
04 ביולי 2020
12:14

נביל שעת', יועצו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אומר כי אינתיפאדה שלישית אפשרית במקרה של סיפוח. בריאיון לערוץ פראנס 24 בשפה הערבית, אמר היום (שבת) שעת' כי זהו שוד אדמות וכל החלופות פתוחות.

החלת הריבונות: כל הדיווחים, הכתבות והפרשנויות של כאן חדשות

לדברי שעת', פת"ח וחמאס סיכמו על עימות עממי ואינתיפאדה עממית. "יש בידינו קלפי לחץ רבים וכאשר העניינים יתלקחו ויהפכו לאינתיפאדה מלאה - נראה שילוב כוחות בין עזה לגדה", אמר. בנוסף, העריך שעת' כי העולם הערבי יסייע לפלסטינים כלכלית במקרה כזה. הוא ציין בנוסף כי לאחר עלייתו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון להר הבית ופרוץ האינתיפאדה השנייה, העניקו הסעודים לפלסטינים מיליארד דולר בתוך ימים.

מוקדם יותר השבוע אמר שעת' כי הרשות מוכנה לחזור למשא ומתן עם ישראל - בתנאי שהסיפוח יתבטל. לדבריו, על המשא ומתן להיות מבוסס על החלטות האו"ם ולתנהל בתיווכה של הרביעייה הבינלאומית ולא של ארצות הברית לבדה. בריאיון לערוץ "רוסיה אל-יום", ציין שעת' כי אש"ף לא יחזור בו מההכרה בישראל כל עוד הנהגת הרשות לא השתכנעה כי אבדה התקווה לפתרון שתי המדינות.