חלי איטח בן זיקרי, היום
צילום: כאן חדשות

אשתו של המחלץ שחזרה: "אמר 'הפעם זה עד המוות יחד'"

אשתו של מיכאל בן-זיקרי שטבע אתמול למוות סמוך לחוף זיקים שחזרה היום את הרגעים האחרונים עם בעלה • אביהם של הילדים שניצלו הודה למשפחתו של מיכאל, שלפני טביעתו חילץ אם ושלושת ילדיה שנסחפו במים
איציק זוארץ
04 ביולי 2020
14:34
עודכן ב 16:34

חלי איטח בן-זיקרי, אלמנתו של מיכאל בן-זיקרי שטבע אתמול למוות סמוך לחוף זיקים לאחר שהציל ארבעה בני אדם מטביעה, שחזרה היום (שבת) את הרגעים האחרונים עם בעלה. "הייתי לבד, לא ידעתי מה לעשות אבל היה לי איזה ספק שהוא יצא", אמרה בריאיון לכאן חדשות. "ניסיתי לחזור למים, להציל אותו. ידעתי בדיוק איפה הוא נמצא, איפה הוא נכנס ולא יצא", הוסיפה.

"אתמול היתה בינינו פרידה, הוא הרגיש", סיפרה איטח בן-זיקרי. "הרגשתי משהו לא תקין, הוא החזיק לי את היד מהבוקר ואמר לי בואי נלך לים. דיברנו על הכול והוא אמר לי 'הפעם זה עד המוות' והמוות לקח אותו", הוסיפה."לא האמנתי שאעלה לאמבולנס ואראה את הגופה שלו. זה לא נתפס, אני ומיכאל התחתנו לפני ארבעה חודשים, אין לי מילה אחת רעה להגיד עליו". במקביל, אביהם של הילדים שניצלו הודה למשפחתו של מיכאל. "נשארה הילדה הקטנה, בת שש, הוא נכנס למים, ופעם הרביעית אמר שראה משהו והוציא את הילדה", סיפר האב.

בן זיקרי חילץ אם ושלושת ילדיה שנסחפו במים ואז טבע בעצמו. גופתו אותרה בסריקות של צוללי משטרה. האם ושלושת ילדיה פונו במצב קל לבית החולים ברזילי באשקלון.