חוף הים בפאפוס
צילום: פלאש 90

החופשה מתרחקת: קפריסין הורידה את הדירוג של ישראל

עקב העלייה בתחלואה ישראל נמצאת בדירוג C – שאוסר על כניסה למדינה, גם אם יעבור בדיקת קורונה • השר כ"ץ: "הסיכוי שענף התעופה האזרחית יחזור בחודשים הקרובים לא גבוה"
בן יניב
05 ביולי 2020
14:38

קפריסין הודיעה היום (ראשון) כי היא מורידה את ישראל לדרג C במדד המדינות הנקיות מקורונה. עקב כך, אזרחים ישראלים לא יורשו להיכנס ממחר למדינה, גם אם יעברו בדיקות קורונה – כפי שהיה עד כה. המצב ייבחן אחת לשבועיים וישתנה לאור נתוני התחלואה בארץ.

עקב ההחלטה טיסות ישראייר שתוכננו לקפריסין צפויות להתבטל. לעומת זאת, חברת ראינאייר תמשיך להפעיל את הטיסות לפאפוס לפי שעה. רובן צפויות לצאת כטיסות רפאים.

לפני העלייה בגל התחלואה נפגש בחודש שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מקבילו היווני. בתום הדיון אמר נתניהו כי ישראל מעוניינת לאפשר נסיעת ישראלים ליוון וקפריסין מ־1 באוגוסט – בלי צורך בבידוד עם שובם ארצה. קיריאקוס מיצוטקיס אמר מנגד כי מערכת הקשרים בין המדינות חזקה. "לנו חשוב לפתוח את יוון לתיירות נכנסת אבל חשובה לנו הבטיחות", אמר ראש הממשלה היווני. הוא הוסיף כי יוון עובדת קשה כדי להבטיח את בטיחות התיירים.

שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הבוקר למשבר הכלכלי, ולקריסת ענף התיירות ואמר: "הסיכוי שענף התעופה האזרחית יחזור בחודשים הקרובים לא גבוה".