ארכיון
צילום: Engin Akyurt, Pixabay

משרד הבריאות: מיום חמישי נשלחו עשרות אלפי מסרונים בעקבות איכוני שב"כ

סגן שר הבריאות על הפעלת הכלי של השב"כ: אנחנו מתגברים את המוקדים. אולי היה צריך להיערך לזה יותר מוקדם
זאב קם, רועי ינובסקי ושני נחשוני
05 ביולי 2020
14:42
עודכן ב 18:09

משרד הבריאות פרסם היום (ראשון) הודעה המתייחסת לאיכוני השב"כ שנועדו לאתר כל מי שבא במגע עם חולי קורונה, וכן לביקורת על התקלות בהפעלת הכלי. בהודעה נמסר כי עשרות אלפי מסרונים נשלחו לאזרחים מאז יום חמישי בעקבות איכוני השב"כ. עד כה נשלחו 38 אלף מסרונים לאנשים שהיו בסביבת חולי קורונה, לפי האיכונים.

עוד נמסר בהודעת משרד הבריאות: "אנחנו מבינים את הקושי שהפעולה יוצרת עבור הציבור, אבל חשוב לזכור כי זהו כלי המסייע רבות בחקירות האפידמיולוגיות ומציל חיים. במשרד הבריאות מבקשים גם להדגיש כי כתוצאה מכך מתקבלות פניות רבות בנושא ערעור על בידודים במוקד, וזמני ההמתנה גבוהים מאוד. במשרד הבריאות מכירים את הבעיה ופועלים לפתור אותה".

גם סגן שר הבריאות יואב קיש התייחס היום לנושא בוועדת הקורונה. "איכוני השב"כ הלכו שבועיים אחורה והרבה אנשים קיבלו הודעה להיכנס לבידוד", אמר קיש. "אנחנו מתגברים את מוקדי האיכון, כולל לקחת אנשים ממשרד הבריאות שיענו לטלפונים. אולי היה צריך להיערך לזה יותר מוקדם".

בריאיון לערב ערב בכאן 11 סיפרה דניאל כהן, שקיבלה הודעה על כך שהיתה בסביבת חולה קורונה - כשלמעשה היתה באותו זמן בבית. לדברי כהן, כשהתקשרה למוקד משרד הבריאות כדי לערער על ההנחיה לשהות בבידוד, נתקלה בחוסר מענה. "התקשרתי למשרד הביראות וחיכיתי 40 דקות על הקו עד השיחה התנתנקה. בפעם הבאה שהתקשרתי אמרו שהמוקד סגור. כמה ימים אחרי התקשרתי שוב - חיכיתי שעה ועשרים דקות על הקו, מתנתקת השיחה. לאט לאט התחלתי להבין שיש מלא אנשים שזה קרה להם".

כמו כן, לפי אתר משרד הבריאות ב-28 ביוני נכח חולה קורונה בהופעה של דודו טסה במועדון הבארבי בתל אביב. המשרד לא פנה עד עכשיו למועדון ולא נענה לפניות מצד הבעלים, שאול מזרחי.

האזינו לפרק 1 בהסכת אפקט קורונה: מה עושים לטלפונים שלנו?