ג'ונסון ונתניהו בפגישתם בחודש אוגוסט האחרון
צילום: חיים צח, לע"מ

ג'ונסון לנתניהו: הסיפוח עלול להסיג לאחור את הסיכוי לשלום באזור

לדברי ראש ממשלת בריטניה, החלת ריבונות עלולה להסיג לאחור את הסיכוי לשלום • נתניהו הבהיר כי ישראל מוכנה לנהל משא ומתן על בסיס תוכנית השלום של הנשיא טראמפ • השניים דנו גם בהתמודדות עם נגיף הקורונה
גילי כהן
07 ביולי 2020
11:32
עודכן ב 12:16

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אמש (שני) עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון. מלונדון נמסר כי ג'ונסון הדגיש את חששותיו בנוגע לתוכנית הסיפוח ביהודה ושומרון - והזהיר כי הדבר עלול להסיג לאחור את הסיכוי לשלום באזור. ג'ונסון שב ואמר שהוא תומך בישראל, וקרא לנתניהו לחזור למשא ומתן עם הפלסטינים. 

לשכת ראש הממשלה לא דיווחה בתחילה על השיחה ועל פרטיה. לבסוף דיווחה כי ראש הממשלה הבהיר בשיחה כי ישראל מוכנה לנהל משא ומתן על בסיס תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, "שהיא תוכנית יצירתית ומציאותית ולא חוזרת על הנוסחאות הכושלות של העבר". השניים סיכמו לחזק את היחסים בין המדינות במכלול התחומים ובפרט להעמיק את שיתוף הפעולה במאבק בנגיף הקורונה.

בשבוע שעבר פרסם ג'ונסון מאמר בעיתון "ידיעות אחרונות" בו כתב כי סיפוח מפר את החוק הבין-לאומי וכי בריטניה לא תכיר בשינויים בקווי 67' שייעשו באופן חד-צדדי. דברים דומים אמר בפרלמנט הבריטי בחודש שעבר.