-
-

"כשאתה מזעזע את המדינה - דברים קורים": שלי וגואטה על ההגבלות החדשות

איך אפשר לגזור היעדר פרנסה מוחלט על ענפים שלמים - בלי לתת לאנשים איזושהי רשת ביטחון? • המשמעות היא קריסה, אבטלה ואפילו רעב – זה חוסר תקווה של ענפים שלמים
שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה
07 ביולי 2020
15:56

שלי וגואטה ראו את רשימת ההגבלות החדשה שאישרה הממשלה, ולא מבינים איך אפשר לגזור היעדר פרנסה מוחלט על ענפים שלמים - בלי לתת לאנשים איזושהי רשת ביטחון.

המשמעות היא קריסה, אבטלה ואפילו רעב – זה חוסר תקווה של ענפים שלמים. אין ענף שאין בו עובדים מאחורי הקלעים. אם זה מסעדה לדוגמה, יש את שוטף הכלים שמרוויח 4,000 שקלים או 5,000 שקלים בחודש. עם שכר כזה מצפים ממנו שיחזיק מעמד. מאיפה, איך, ממה?

אנחנו מבינים שצריך לעצור את המגפה ויכול להיות שההגבלות האלה הן מוצדקות, אבל אתה לא יכול מצד אחד לגזור היעדר פרנסה מוחלט על ענפים שלמים, ומצד שני לא לייצר איזושהי רשת ביטחון של המדינה לאנשים האלה.

"כשאתה מזעזע את המדינה - דברים קורים"

אם שר התרבות שואל אם יש נתונים לגבי תחלואה בענף האירועים והמסעדנות ואומרים לו "לא, אבל החלטנו לסגור" - זו שערורייה. באיזה ענף יש הדבקות? האם יש הדבקות במסעדות בכלל?

חסר דבר אחד במחאה הזאת, חסר שהקבוצות האלה יתחברו אחת לשנייה. לא יקרה כלום אם אומנים ובעלי עסקים קטנים ועובדות סוציאליות לא יצאו ביחד לרחובות ויפגינו - כי לא נראה שלמישהו מזיז משהו.