-
צילום: גטי אימג'ס

35 בוגרי תיכון ברעננה נדבקו במסיבה ונשלחו לבידוד

במסיבה שבה נכחו שני תלמידים חולים שלא ידעו על כך; כ-200 תלמידים ואנשי צוות נשלחו לבידוד • 15 תלמידי כיטה ט' בהרצליה נדבקו בקורונה ונכנסו לבידוד
לירן כוג'הינוף
07 ביולי 2020
16:40

לפחות 35 בוגרי תיכון נמצאו היום (שלישי) חיוביים לקורונה, בהם 34 בוגרים מתיכון מטרו ווסט ברעננה ותלמיד נוסף מתיכון אוסטרובסקי בעיר, לאחר שחגגו במסיבה פרטית את סיום הלימודים. במסיבה השתתפו שני תלמידים חולים בנגיף שלא ידעו כי הם חולים, והם מקור ההדבקה. כ-200 תלמידים ואנשי צוות שבאו עמם במגע נשלחו לבידוד ויעברו בדיקת קורונה.

15 תלמידי כיתה ט' בחטיבת הביניים "זאב" בהרצליה נדבקו בקורונה, ככל הנראה במהלך מסיבה כיתתית שנערכה בשבוע שעבר. כ-60 בני אדם שבאו עמם במגע נכנסו לבידוד. לדברי העירייה: "אירוע סיום שנה המדובר התקיים במתכונת כיתתית ועל פי תקן התו הסגול. צוות בית הספר הקפיד על חיטוי קפדני של המסכות ובנוסף וידא כי המסכות לא יעברו בין הילדים".

תלמידת כיתה י"ב מרעננה העלתה פוסט לפייסבוק המתייחס לנשף הסיום שהוביל להדבקה ההמונית, ובו כתבה:  "אנחנו מודעים לשיח ולשמועות שיש אודות המסיבה בה חגגנו. חשוב לנו להבהיר באופן חד משמעי שפעלנו על פי ההנחיות. נכון, בדיעבד אנחנו מצטערים על קיום המסיבה. אמנם זה היה חוקי אבל אנחנו מבינים שזה לא היה הזמן הנכון לקיום הדבר. אנחנו בהחלט לוקחים אחריות אבל תזכרו שאנחנו לחוצים ומפוחדים בדיוק כמוכם ונשמח שיפסיקו ההאשמות המיותרות".

בסך הכול יש ברעננה 119 חולי קורונה מתוכם 34 תלמידי מטרו ווסט, תלמיד חטיבת ביניים אלון ותלמיד בחטיבת ביניים השרון. בסך הכול במערכת החינוך יש 1,471 תלמידים ועובדי הוראה שנמצאו חיוביים לנגיף.

מספר המתים מקורונה בישראל עלה מחצות בשניים ל-338. מנתונים מעודכנים של משרד הבריאות עולה כי מחצות נוספו 68 נדבקים חדשים, כשאתמול מספר הנדבקים היומי עמד על 1,057. מספר החולים הפעילים עלה ב-50 מחצות, ועומד על 12,717 בני אדם.

בתוך כך, משרד הבריאות מזהיר משימוש בערכות לשימוש עצמי לבדיקת קורונה  שמשווקות בשם "בדיקת קורונה פרטית וי איי פי למגזר החרדי". בהודעת המשרד נאמר כי אין להן אישור של משרד הבריאות והן עלולות להטעות את המשתמשים ולסכן אותם. עוד נאמר כי המוצר מציג מצג שווא שמדובר בבדיקה המונעת "סגר בריכוזים חרדיים".