גלעד ארדן, 18.05.2
צילום: יונתן זינדל , פלאש 90

ארדן: שוטרים שנוקטים באלימות בעת אכיפת ההנחיות - צריכים לעוף מהמשטרה

השר לביטחון הפנים לשעבר התייחס להתפשטות מגפת קורנה ואמר כי "מה שברור לכל מדינה הוא שעד שלא יהיה חיסון אנחנו כל הזמן יהיו גלים"
שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה
07 ביולי 2020
17:59

חבר הכנסת גלעד ארדן, לשעבר השר לביטחון הפנים, התייחס היום (שלישי) להגבלות קורונה החדשות שאישרה הממשלה ולזעקות מצד בעלי העסקים, ואמר כי גם לו יש ביקורת על אופן ניהול המשבר, אך הוסיף שזה "בעיקר ברמת הפקידות". את הדברים אמר בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב.

בהתייחס לאכיפה מצד המשטרה, ולתלונות כלפי שוטרים על שימוש מופרז בכוח, אמר ארדן: "יש טעויות והוצאת אגרסיות, שוטרים כאלה צריכים לעוף מהמשטרה. הלוואי שמח"ש הייתה בודקת הרבה יותר מהר וממצה את הדין עם שוטרים, אבל זה לא הוגן להכליל ולהגיד זאת על כל שוטרי משטרת ישראל".

האזינו לריאיון המלא עם גלעד ארדן, בכאן רשת ב

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, קיים הבוקר שיחה עם כלל מפקדי מחוזות המשטרה, בנושא המשך היערכות המשטרה במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה למען בריאותו של הציבור. בהתייחס לסרטונים המתעדים מעצרים אלימים של אנשים שלא עוטים מסכה, אמר ניצב כהן: "התנהלות חריגה  שאינה תואמת את ערכי הארגון, ונורמות ההתנהגות המצופות מכל שוטר תיבדק ותטופל בהתאם על ידי הגורמים המוסמכים".

ארדן ציין כי " מה שברור לכל מדינה הוא שעד שלא יהיה חיסון אנחנו כל הזמן יהיו גלים". בין ההגבלות שהממשלה אישרה שלשום, סגירה מיידית של מועדונים, ברים, מופעי תרבות וחדרי כושר. אירועים באולמות, בארים, מועדונים ובתי תפילות מוגבלים ל־50 אנשים. התקהלויות פרטיות וחברתיות – עד 20 אנשים, כולל בבתים - במרחק שני מטרים ועם מסכות. במסעדות 20 אנשים יכולים לשבת בפנים, 30 בחוץ. בבתי תפילה מספר הנוכחים לא יעלה על 19. הקנס על אי־עטיית מסכה – 500 שקלים.

ארדן גם התייחס למחאת התרבות ולמשבר בענף המסעדנות והתיירות, ואמר: "כשרואים אנשים מאבדים עבודה בגלל הכרח של הממשלה לסגור מקומות זה לא משנה מה אגיד, הזעקות שלהם מוצדקות". ארדן הוסיף שכשמתסכלים על מצב הבריאות ועל מספר הנפטרים ביחס למדינות אחרות - אין ספק שהחלטות שהתקבלו בתחילת הדרך היו מוצדקות.

שגריר ישראל באו"ם ושגריר ישראל בארצות הברית הנכנס דיבר על מה שקורה בעולם, וציין: "המודל האמריקני שקודם כל משלמים על אבדן הכנסה ואז בודקים אם מי שהצהיר רימה או לא - עוד לא הפנמנו את זה".