קייטנה, אילוסטרציה
צילום: עאבד רחים חטיב, פלאש 90

בוטלו כל הקייטנות מכיתה ה' ומעלה

בכאן חדשות פורסמה לראשונה הדרישה של המל"ל וראש הממשלה, זאת לנוכח העלייה בתחלואה בימים האחרונים
אוריה אלקיים
07 ביולי 2020
23:54
עודכן ב 00:45

כפי שפורסם לראשונה הערב (שלישי) בכאן חדשות, בהתאם לדרישה של המל"ל וראש הממשלה בנימין נתניהו – הוחלט על סגירה מיידית של כל הקייטנות מכיתה ה׳ ומעלה, ובכלל זה קייטנות מטעם תנועות הנוער. בישיבת הממשלה התנגד השר הממונה, זאב אלקין, לסגירת הקייטנות בתמיכה של שרים נוספים, ולכן סוכם שמנכ"ל משרד הבריאות ואלקין יקיימו שיחות בנושא. בדיון בין הצדדים ביממה האחרונה לא הושגה הסכמה, וראש הממשלה, בהמלצת ראש המטה לביטחון לאומי, הכריע לסגור את הקייטנות.

בתוך כך, מאתמול בחצות ועד עתה נוספו 1,052 חולי קורונה חדשים. כעת יש 16,653 חולים. מצבם של 86 מן החולים קשה, ו־34 מהם – מונשמים. למניין המתים נוספו מחצות חמישה בני אדם, וכעת מספרם – 342.

מוקדם יותר הערב החליטה ועדת השרים לאשר למפקד הצבאי של אזור יהודה ושומרון להכריז על ביתר עילית כשטח מוגבל לשבעה ימים. על פי ההחלטה החל ממחר בשעה 8:00 בבוקר יכנס הסגר לתוקפו והוא ימשך עד ליום רביעי הבא (15 ביולי) בשעה 8:00 בבוקר.

לאור ההחלטה תוגבל הכניסה והיציאה לעיר ובנוסף יוגבלו התנועה והעסקים בתוכה. הצעת ההחלטה תונח על שולחן ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת בהקדם האפשרי. אתמול דווח בכאן חדשות כי ביתר עילית היא אחד היישובים שהממשלה שוקלת בדעתה להטיל עליו הגבלות.