משחקי הכיס

מי באמת אשם בהתפרצות המחודשת של הקורונה?

השרים שלנו אוהבים להגיד שהציבור אשם בהתפרצות הקורונה, אבל איך אפשר לקחת ברצינות את ההנחיות של הממשלה, כשהן מתהפכות בשנייה רק בגלל קצת ביקורת?
ליאל קייזר
08 ביולי 2020
06:00

השרים שלנו החליטו שלשום שאסור יהיה להפעיל מזגן באוטובוסים, והזכירו לנו שוב שהפעם האחרונה שהם ראו אוטובוס הייתה כנראה כשהנהג שלהם בלם בפתאומיות והם הרימו את הראש מהטלפון. אתמול ההחלטה הזאת כבר בוטלה אחרי שיחה קצרה בין שרת התחבורה לשר הבריאות, ובעיקר אחרי מלא מלא מלא פרסומים שליליים. בתקופה האחרונה זה נורא אופנתי לרדת עלינו, להגיד שאנחנו אשמים שהקורונה מתפרצת שוב כי לא מילאנו את ההנחיות, וזה גם חלק מהסיפור.

אבל בואו בכל זאת נסתכל רגע על המצב מלמעלה ונשאל את השרים שלנו: איך בדיוק אתם מצפים שנתייחס להנחיות שלכם ברצינות? החלטתם שאין ברירה והדרך היחידה לעצור את ההתפשטות  היא לגרום לנו לנסוע בסאונה? אין בעיה, תבואו ותגידו לנו "אין מה לעשות, זה המצב ורק ככה נמנע את ההתרסקות של הכלכלה ונציל את החיים שלכם".

שמעתם קצת ביקורת, נבהלתם וביטלתם את ההחלטה? בואו תסבירו לנו למה פתאום אוטובוסים עם מזגנים הם לא צלחת פטרי אחת גדולה ומלחיצה. ואם אין לכם הסבר כזה, והרי כולנו יודעים שכנראה אין לכם הסבר כזה, אז תבואו ותגידו, "ואללה פישלנו, קיבלנו החלטה שאתם לא יכולים לעמוד בה ואנחנו חוזרים בנו ומתנצלים ובהזדמנות אולי אפילו נעשה סיבוב בקו 5".

אבל כל עוד אתם לא עושים את זה, לא את זה, ולא את זה ולא את זה, ולא מתנהגים אלינו בצורה שמכבדת אותנו, למרות החיבה הגדולה שלי להלקאה עצמית, מי שאשמים בהתפרצות הזאת הם לא אנחנו – זה לגמרי אתם.