שאול אמסטרדמסקי

למה כל המדינה צריכה לחכות 48 שעות בשביל תוכנית כלכלית?

לממשלה ולמשרד האוצר היו כמה חודשים טובים לבנות תוכנית כלכלית, אז למה מחכים לרגע האחרון? ואם הם צריכים - יש להם גם דוגמה למשרד שעושה את זה נכון: משרד החינוך
שאול אמסטרדמסקי
09 ביולי 2020
06:02

כולנו עדיין מחכים לשר האוצר שיפרסם כבר את התוכנית הכלכלית, שאמורה להתלוות למגבלות על המשק שהממשלה החליטה עליהן לפני 48 שעות. ואני לא מבין למה אנחנו עדיין מחכים. למה בכלל היה צריך לחכות אפילו 48 דקות? למה ברגע שהממשלה לא הטילה את המגבלות האלה, למה אז לא הייתה כבר תוכנית כלכלית על השולחן?

הרי בחודש מאי, כשהמשק התחיל להיפתח, אז ראש הממשלה בעצמו אמר שזה כמו אקורדיון, לפעמים פותחים ולפעמים סוגרים. כלומר, ידעתם מראש שייתכן שאנחנו נסגור. למה חיכיתם לסגירה בשביל להסביר לעסקים, לעובדים, לעצמאים, איך ואם הממשלה הולכת לפצות אותם?

אתם יודעים מי עושה את זה כמו שצריך בינתיים? יואב גלנט, שר החינוך. הוא הודיע היום: תקשיבו, ב-1 בספטמבר, כשתיפתח שנת הלימודים, אנחנו הולכים לעבוד לפי תרחישים. בתרחיש הפתוח כולם יהיו בבתי הספר והילדים הגדולים אולי ישלבו קצת למידה מרחוק, ואז, אם חלילה ניסגר, הילדים הצעירים נשארים בבתי הספר, הילדים היותר גדולים עוברים רק ללמידה מרחוק. ואז, אם חלילה ניסגר עוד יותר, זה מה שנעשה.

זה בדיוק מה שמשרד האוצר וישראל כץ צריכים לעשות. רק ככה אפשר לבנות את זה. לא לחכות לרגע האחרון ואז לספור עוד 48 שעות.