נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו
צילום: אי-פי

פייסבוק סגרה עשרות חשבונות הקשורים לנשיא ברזיל

חלק מהפרופילים שנסגרו היו של עובדיו ושניים מבניו של הנשיא ז'איר בולסונארו. החברה זיהתה כי חלק מהחשבונות היו מזויפים ופעלו "באופן מתואם ולא אותנטי". בפייסבוק ציינו כי הם לא מצאו ראייה לקשר ישיר בין פוליטיקאים או הנשיא לבין החשבונות הללו
מערכת כאן חדשות
09 ביולי 2020
03:37

הרשת החברתית פייסבוק הודיעה הלילה (חמישי) כי סגרה עשרות חשבונות, שחלקם הופעלו על ידי עובדים של נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו ושל שניים מבניו. החברה זיהתה כי חלק מהפרופילים היו מזויפים ופעלו "באופן מתואם ולא אותנטי". בפייסבוק ציינו כי הם לא מצאו ראייה לקשר ישיר בין פוליטיקאים או הנשיא לבין החשבונות. חלק מהתכנים שהועלו בפרופילים הללו הורדו בעבר, לאחר שהיוו הפרה של מדיניות הרשת החברתית, ואף כללו נאומי שנאה. 

בין החשבונות הנוספים שסגרה פייסבוק היו עם פרופילים של ארגון ימני קיצוני בארצות הברית בשם "הנערים הגאים", וכן חשבונות של רוג'ר סטון, מקורבו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. סטון נידון לשלוש שנות מאסר לאחר שהורשע כי שיקר לקונגרס, הדיח עד ושיבש את חקירת בית הנבחרים בענין מעורבותה של רוסיה בבחירות ב-2016. 

וזו לא הצרה היחידה שמעסיקה את נשיא ברזיל בימים אלו. ביום שלישי הוא הודיע כי נדבק בנגיף קורונה. בולסונארו, שבעבר התכחש להתפרצות הנגיף, אמר שהחל להרגיש לא טוב, וכי הוא לוקח את התרופות הידרוקסיכלורקווין ואזיתרומיצין, ומצבו השתפר. ״כולם ידעו שזה יגיע לחלק נרחב מהאוכלוסיה בשלב כזה או אחר״, אמר הנשיא הברזילאי.

בעבר, התייחס הנשיא הברזילאי לקורונה בתור ״סתם שפעת קטנה״, דרש משרי הבריאות לפתוח את הכלכלה והתנגד לסגרים שהטילו השלטונות המקומיים בברזיל. הוא אף השתתף במחאות נגד מגבלות תנועה, ונראה בציבור ללא מסכה פעמים רבות, לוחץ ידיים ומתחבק עם תומכיו.

ביממה האחרונה נרשמו בברזיל יותר מ-44 אלף נדבקים חדשים בקורונה, ועוד כ-1,200 מתים. מנין המתים מפרוץ המגפה בברזיל עלה לכמעט 68 אלף. יותר 1.7 מיליון נדבקו בקורונה במדינה מפרוץ המגפה.