שרת התחבורה מירי רגב
צילום: מרים אלסטר, נעם ריבקין, פלאש 90

השרה רגב: הממשלה אינה מגלגלת את האחריות למשבר הקורונה על הציבור

בריאיון לכאן רשת ב, גיבתה שרת התחבורה את השר אדלשטיין על רקע חשיפת כאן חדשות: יכול להיות שהייתה תקלה כזאת או אחרת - אז מתקנים • לטענת השרה, הבירוקרטיה מקשה על ההתמודדות עם הנגיף
דקלוינסון
09 ביולי 2020
08:19

שרת התחבורה, מירי רגב, התייחסה הבוקר (חמישי) לחשיפת כאן חדשות וגיבתה את שר הבריאות יולי אדלשטיין ואמרה כי היא מאמינה לו שפעל על פי הההנחיות כשהשתתף במסיבת יום הולדתה של אשתו. "בסוף אנחנו כולנו בני אדם, לכולנו יש משפחה ויש לנו חברים ואנחנו עושים את כל מה שאנחנו עושים בדיוק כפי שאנחנו מצפים שהציבור יעשה".

האזינו לריאיון המלא עם מירי רגב בכאן רשת ב

בראיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב דחתה רגב גם את הטענות על השתתפותה בחנוכת מחלף חדש באשקלון באירוע שבו הופרו ההנחיות. "לבוא ולצייר אותנו כאנשים שלא פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות - זה לא הוגן. יכול להיות שהייתה תקלה כזאת או אחרת אז מתקנים אותה", אמרה.

עוד אמרה שרת התחבורה כי הממשלה אינה מגלגלת את האחריות למשבר הקורונה על הציבור, אך לדבריה הבירוקרטיה והפקידות מקשים על ההתמודדות עם הנגיף. "יש כאן מכלול של דברים: פקידות, הליכי חקיקה, בירוקרטיה – את כל הדבר הזה צריך לעקוף, זה לוקח זמן".

השרה רגב: "הציבור יראה יותר פקחים על האוטובוסים כדי לוודא שאנשים שומרים על המרחק, שאנשים שמים מסכות. היו המלצות ללכת על מצב שתחבורה ציבורית לא תפעל. זה מצב בלתי אפשרי"

על הלקחים מהגל הראשון אמרה: "למדנו מהגל הראשון ולכן גם לא קיבלתי את ההמלצה ל־20 אנשים באוטובוס. 20 אנשים באוטובוס אומר – אין תחבורה ציבורית. סיכמתי אתמול עם האוצר על 10 מיליון שקלים לתגבור הקווים. מודל הרכבת עובד טוב, הרכבות לא מלאות על פי התפוסה שקבענו, הם עובדות בערך 60%–70% מהתפוסה. 

על אכיפת ההנחיות בתחבורה הציבורית אמרה: "באוטובוסים יהיו פקחים. הציבור יראה יותר פקחים על האוטובוסים כדי לוודא שאנשים שומרים על המרחק, שאנשים שמים מסכות.  במהלך השבוע הנוכחי הוצג לנו לקבינט הקורונה שאחד ממוקדי התחלואה הם אוטובוסים. היו המלצות ללכת על מצב שתחבורה ציבורית לא תפעל. זה מצב בלתי אפשרי כשהמשק עובד. לכן אנחנו מנסים לאזן בין האינטרסים. תהיה בהתחלה אי נוחות, מקווה שנצליח לפתור אותה כמה שיותר מהר".

בהתייחסה לעימות אתמול בממשלה סביב ההצעה להקים ועדת חקירה לשופטים, אמרה השרה: "אין לנו שום כוונה ללכת לבחירות. אם כחול לבן רוצים לדחוף לבחירות – הם יצטרכו להסביר את זה לציבור".

ח"כ ברקת: המדיניות של אגף התקציבים כשלה

בתוך כך, חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד אמר מוקדם יותר ל"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אין לו אמון בפעילות משרד האוצר להוצאת המשק מהמשבר וכי הוא מבין את חוסר האמון של הציבור. ברקת אמר לרן בנימיני כי המדיניות של אגף התקציבים באוצר כשלה וכי העזרה ניתנת למי שלא צריכים במקום למי שנפגעו קשה.

האזינו לריאיון עם ניר ברקת בכאן רשת ב

לדבריו יש לו תוכנית כלכלית טובה מזו של אנשי אגף התקציבים שלדעתו אינם בעלי ניסיון בעסקים וביזמות. הם לא מתחככים בציבור ואינם מבינים את הבעיות בשטח. בעניין הפרסום בכאן חדשות על המסיבה שערך שר הבריאות אמר כי גם נבחרי הציבור "אינם מושלמים ואינם חפים מטעויות, והם צריכים להתאמץ יותר. זה לא עוזר להתמודד עם המחלה, צריך להקפיד יותר כי בנפשנו הדבר".