הביטוח הלאומי
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

מנכ"ל הביטוח הלאומי תוקף את אגף התקציבים: רוצים להשתמש בכספי מבוטחים לכיסוי הגירעון

מאיר שפיגלר בריאיון לכאן רשת ב: מדובר בכסף של האזרחים לא של אגף התקציבים • עוד טוען שפיגלר כי אגף התקציבים פועל בחוסר שקיפות ובמחשכים ואינו משתף אותו בתוכניות שאותן הוא מעונין לקדם
בחצי היום
09 ביולי 2020
13:30

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר מאשים היום (חמישי) את אגף התקציבים במשרד האוצר כי בכוונתו להשתלט על הביטוח הלאומי ולהשתמש בכספים לכיסוי הגירעון בתקציב. שפיגלר חושש שהממשלה תקבע ביום ראשון שהביטוח הלאומי יהיה כפוף למשרד האוצר. "זה כסף של האזרחים לא של אגף התקציבים" ציין שפיגלר והזהיר כי המהלך יקעקע את יכולתו של המוסד לשרת את הציבור ויגרום נזק של ממש לאזרחים.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל הביטוח הלאומי

שפיגלר אמר לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי אגף התקציבים פועל בחוסר שקיפות ובמחשכים ואינו משתף אותו בתוכניות שאותן הוא מעוניין לקדם. "אם גוף אמור לקבל דרך קבע כספים של מבוטחים כדי לתת מענה לצרכים שלו בתקציב המדינה, זה אומר שהוא יעשה הכל לכאורה כדי שהביטוח הלאומי לא יעמוד במלוא המחויבויות שלו כלפי המבוטחים".

לטענת שפילגר, אגף התקציבים נמצא בניגוד עניינים מובהק בין האינטרס שלו לבין האינטרס של התושבים שהביטוח הלאומי מייצג. עוד אמר כי בהכירו את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ, הוא בטוח שהם יתנגדו למהלך. לפני כן אמר סגן שר האוצר לשעבר חבר הכנסת מיקי לוי מיש עתיד לכאן רשת ב כי חייבים לשמור על עצמאות הביטוח הלאומי, "המהלך בזוי ואסור שהוא יקרה".