הגדר באגם

בעקבות האסון: הוחלט להקים גדר סביב אגם זיקים

המועצה האזורית חוף אשקלון החלה בהקמת הגדר בעקבות טביעתו למוות של מיכאל בן זיקרי, שאיבד את חייו לאחר שהצליח לחלץ משפחה מטביעה
איציק זוארץ
09 ביולי 2020
14:02

הטרגדיה באגם זיקים: בעקבות טביעתו למוות של מיכאל בן זיקרי בשבוע שעבר, המועצה האזורית חוף אשקלון החלה היום (חמישי) בהקמת גדר סביב האגם.

כאמור, ביום שישי בשבוע שעבר טבעו באגם ארבעה בני משפחה – דודה ושלושת אחייניה, וחולצו במצב קל. בן זיקרי, תושב אשדוד בן 45, נכנס לחלץ את המשפחה וטבע למוות. דודם של הילדים שחולצו, פאיז אבו כרם, התייחס לטביעת האיש שחילץ אותם ואת הדודה: ״אנחנו מתנצלים על מה שקרה. אנחנו מכבדים מה שהוא עשה. אנחנו גאים בו ומתרגשים שיש אנשים כאלה. אני עם דמעות, הוא הגיבור שלנו. לא משנה יהודי או ערבי. אנחנו נלך לבית המשפחה ונחזק אותה. כולנו צריכים להיות גאים בו. הלוואי וכולנו נהיה כמוהו".

קרוב משפחתו של בן זיקרי אמר: ״הוא הגיע, ישב עם אשתו בים, ראה מישהי צועקת הצילו, הציל אותה. אחר כך נכנס לאגם והציל עוד ילדה. היה שם בור טובעני בפנים, משהו כמו חמישה מטרים והוא טבע, לא שמעו אותו זועק לעזרה. נכנס – הוציא אנשים, וחזר פנימה, הציל את המשפחה ומשם כבר לא שמעו אותו. הוא איש מצחיק חכם, גנן במקצועו, איש מדהים".