הכתובות שרוססו מול ביתה של חיות
צילום: דוברות המשטרה

"קברת את הציונות": כתובות רוססו מול ביתה של נשיאת העליון

שלושה חשודים במעשה עוכבו לחקירה, בהם הפעילים שפי פז ודורון אברהמי
דניאל אלעזר
09 ביולי 2020
22:59
עודכן ב 11:23

המשטרה עיכבה הלילה (שישי) לחקירה שלושה חשודים בריסוס כתובות נאצה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בתל אביב, בהם הפעילה החברתית שפי פז. בכתובות נרשם: "אסתר חיות קברת את הציונות" ו-"תודה שקברת את חוק השבות". בין השלושת העצורים - הפעילים שפי פז ודורון אברהמי. 

 הכתובות שרוססו הערב מול ביתה של הנשיאה חיות

בסיום חקירתם במהלך הלילה, שפי פז נותרה במעצר ואילו שני הפעילים הנוספים שוחררו בתחנה. פז הודתה במעשה ולטענתה, חבריה לא ידעו על כוונתה לרסס את כתובות הגרפיטי. הם נחקרו בסעיף של השחתת פני מקרקעין. פז נותרה במעצר מכיוון שנגדה הוצא עוד בתחילת השבוע צו הבאה על ידי שופט לאחר שבתחילת השבוע, כאות מחאה, היא לא התייצבה לדיון הקראת כתב האישום בעניינה בבית משפט השלום בתל אביב, מדובר בכתב האישום שהוגש נגדה על ריסוס כתובות הגרפיטי בלשכת האיחוד האירופי. 

לאחר כמה שעות, בית המשפט שחרר בערבות כספית את פז לאחר שהיא התחייבה להתייצב לדיון הבא בעניינה במסגרת המשפט שמתקיים נגדה. פז אמרה לשופטת בדיון, תרצה שחם קינן: ״אני לא התייצבתי לדיון משום שאני תושבת דרום תל אביב והחוק שחל שם שונה מהחוק שחל פה. הוא לא מחייב את המסתננים אז גם לא אותי״.

פז הוסיפה: "המעצר הצפוי שלי בידי המשטרה, יחד עם חבריי למאבק דרום תל אביב דורון אברהמי וגלעד הלחמי, מוכיח שוב שיש דין אחד למסתננים, ודין אחד לתושבי דרום תל אביב. על עבירה של כלום ושום דבר, אותה עבירה שאני עומדת עליה למשפט כרגע – ריסוס גרפיטי, נעצרנו הלילה ואויימנו כי נורחק ל-14 יום ונפקיד ערבות של אלפי שקלים. אנחנו לא נכנעים לרגע ולא נפסיק בפעילות שלנו עד שיצא אחרון המסתננים מדרום תל אביב, והחוק יחזור לאזור".