(צילום: משה מילנר, פלאש 90)

בקריות מתנגדים לאיחוד: "לא יהיה חיסכון"

התכנית לאיחוד הקריות בצפון, העולה לסדר היום אחת לכמה שנים, זוכה להתנגדות נחרצת בקרב ראשי הרשויות. ראש עיריית קריית מוצקין: "עיר גדולה היא עיר לא נגישה"
מערכת כאן | מקומי
30 בדצמבר 2016
13:59

היוזמה לאיחוד ערי הקריות תחת רשות אחת הועלתה לאחרונה מחדש על ידי שר הפנים, אריה דרעי. ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, טען בתכנית כאן | מקומי כי קידום התוכנית מונע משיקולים פוליטיים ומרצון ליצור כותרות: " כשרוצים לעשות משהו רציני, מעבר לפוליטיקה, צריכים להראות תכניות קונקרטיות. עוד מוסיף שבאם יאוחדו הקריות, קריית ים תהיה התלותית ביותר משום שהיא רשות חלשה.

למרות שדו"ח מבקר המדינה קובע כי איחוד רשויות הוא דבר הכרחי, צורי סבור כי המהלך אינו יעיל: "אני יודע שזה 'סקסי' להגיד שראש עירייה אחד שווה חיסכון – זה קשקוש. עיר גדולה היא עיר לא נגישה, הסיכוי להגיע לראש העיר הוא נמוך. אם מדברים על כלכליות העניין, יש צורך בבדיקה מעמיקה- לי יש מהנדס אחד, בחיפה יש חמישה עשר. היכן החיסכון?"

זוהי לא הפעם הראשונה שצורי, המכהן בתפקיד למעלה מ-23 שנים, נתקל ביוזמה הזו. הוא לא מבין מדוע מציעים להכיל את האיחוד דווקא על הקריות ולהערכתו, התכנית לא תשרוד. "כל ראשי הרשויות בקריות הם מטעם הליכוד והתנגדותם קוברת את המהלך בשל הלחצים הפוליטיים שהם יכולים להפעיל".

האזינו לתכנית המלאה: