חייל מג"ב שנפצע במהלך פינוי מאחז "קומי אורי"
צילום: דוברות המשטרה

הנהגת יצהר מתנערת מתוקפי לוחמי מג"ב במאחז קומי אורי

"עם כל הקושי והכאב במראות של הרס בתים, איננו מוכנים לקבל אלימות כלפי כוחות הביטחון" כתבו במכתב לתושבי היישוב • בעבר כינו את הרס הבתים "תג מחיר שלטוני" ו"אובססיה הזויה של גורמים במערכת הביטחון לטיפול ביהודים בלבד"
כרמל דנגור
11 ביולי 2020
23:34

הנהגת יצהר פרסמ הערב (שבת) מכתב לתושבי היישוב בעקבות תקיפת שני לוחמי מג"ב אתמול במאחז קומי אורי: "עם כל הקושי והכאב במראות של הרס בתים, איננו מוכנים לקבל אלימות כלפי כוחות הביטחון. התוצאה של המשך המצב הנוכחי תהיה התנהלות עצמאית של גבעת קומי אורי מול מערכת הביטחון, ללא גיבוי של היישוב".

במהלך פעילות של לוחמי משמר הגבול (מג"ב) לאכיפת צו שטח צבאי סגור ב"כיפה סרוגה" הסמוכה ליצהר, התפתח אתמול לפנות בוקר עימות בין כ-30 תושבים ללוחמים. שני שוטרי מג"ב נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שמתפרעים ריססו אותם בגז פלפל והשליכו לעברם חפצים.

התקיפה מצטרפת למספר תקיפות שאירעו השנה כנגד אנשי כוחות הביטחון על ידי צעירים שביקשו לשוב למאחז "קומי אורי" ולהקים מחדש מבנים בלתי חוקיים שנהרסו. בעבר הנהגת היישוב יצהר גינתה את הפינוי וכינתה אותו: "'תג מחיר' שלטוני ו"אובססיה הזויה של גורמים במערכת הביטחון לטיפול ביהודים בלבד", תוך גינוי שר הביטחון לשעבר בנט בו ראו "האחראי לשליחת כוחות הרס".