חיילי מילואים, ארכיון
צילום: מאור קינסבורסקי, פלאש 90

מחשש להדבקה: חיילי מילואים בשריון דרשו לדחות אימונים

"מישהו יידבק בקורונה ומאות יישבו בבית בגלל אטימות המערכת", אומרים החיילים. 77 חיילים נוספים אובחנו בסוף השבוע כחולים בנגיף קורונה
כרמלה מנשה
12 ביולי 2020
08:20

חיילי מילואים בחיל השריון שזומנו לאימון בימים הקרובים, פנו למפקדיהם ודרשו לדחות את האימון בשל החשש מפוטנציאל ההדבקה בנגיף קורונה. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

החיילים טוענים כי איש אינו מקשיב לתלונות שלהם, ואינם מבינים מדוע יש צורך באימון כל עוד מגיפת הקורונה ממשיכה להשתולל. "בסופו של דבר מישהו ידבק בקורונה ומאות יצטרכו לשבת בבית בגלל אטימות המערכת״, טוענים החיילים.

למרות זאת, צה"ל ממשיך את האימונים ומנסה לעשות התאמות מול נגיף הקורונה. בין היתר, צה"ל הקים מערך בקרת קורונה בכל אימון של חיילי צה"ל בשטח. כמו כן, נעשו התאמות וחלוקה בשטחי האימון. כך למשל, אימוני חיילי המילואים וקליטתם יתבצעו בקפסולות קבוצתיות או פלוגתית.

בנוסף, לפני כל אימון יתבצע תשאול מוקדם וכלל חיילי המילואים המתאמנים יידרשו להגיש הצהרה טלפונית במטרה לצמצם את הסיכון בהידבקות. קפסולות חיילי המילואים יצאו הביתה בסופי שבוע בלבד. מפקדי צה"ל הבכירים מקיימים הערכת מצב מתמשכת בנושא ועל רקע המצב המשתנה בכל עת.

בתוך כך, 77 חיילים נוספים אובחנו בסוף השבוע כחולים בנגיף קורונה. עד כה אובחנו בצה"ל כ-540 חיילים שנדבקו בנגיף. כעשרת אלפים חיילים ואנשי קבע נכנסו לבידוד בבסיסים ומצבם הרפואי מוגדר טוב.

ביום שישי פורסם כי חיילים ומדריכים בשירות סדיר בחטיבת החילוץ וההדרכה בפיקוד העורף, שנדרשים לבצע במהלך השבועיים הקרובים אימונים חד-יומיים לאנשי מילואים, הסבירו שאין אפשרות לבצע את האימונים ולשמור על הנחיות משרד הבריאות. לטענתם, הם מבקשים למזער את הסיכון בהידבקות והתפשטות הנגיף ולבטל את הזימון למילואים. ״דורשים מהחיילים לשמור על ההנחיות ולהיות בהסגר, ומנגד הצבא מפגיש אותם עם 1,200 אזרחים בשבועיים״, טענו.