מחאת העובדים הסוציאליים

שאול מרידור על מחאת העו"סים: תוספת שכר לא רלוונטית בעיניי

ראש אגף התקציבים טען שלדעתו לא נכון לדבר כעת על תוספות במגזר הציבורי • הוא הוסיף בנוגע לתוכנית הכלכלית: "הפער בין הציפייה של לא מעטים בציבור לבין היכולת של הממשלה הוא גדול" • ארגון העו"סיות: "הנגיף התוקפני ביותר על שירותי הרווחה זה אגף תקציבים" • מאות עו"סים הפגינו ברחבי הארץ, מוחים חסמו את כביש 4
קלמן ליברמן
12 ביולי 2020
09:46

ראש אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור, התייחס הבוקר (ראשון) למחאת העובדות והעובדים הסוציאליים, ואמר כי אין כעת מה לדבר על תוספת שכר במגזר הציבורי. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב הסביר: "לדבר כעת על תוספות שכר זה לא משהו רלוונטי בעיני, זה לא דבר שנכון לעשות".

האזינו לריאיון עם שאול מרידור

בנוגע לתוכנית הכלכלית שהציג משרד האוצר לסיוע למשק עקב משבר הקורונה אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן: "מטרת התוכנית היא לייצר ודאות לשכירים ועצמאים, לצד האצת המשק, הכשרות מקצועיות ותשתיות כדי שכשנתחיל לצאת מהקורונה, המשק יהיה מוכן".

"אנחנו עושים טעויות וכמובן נתקן. אבל הפער בין הציפייה של לא מעטים בציבור לבין היכולת של הממשלה הוא גדול", הסביר מרידור. "אין לנו יכולת למלא את כל החלל שמשאיר המשבר הזה כמו סגירת עסקים, ירידה גדולה בביקושים בעולם וכאן. נעשה הרבה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות הכל". 

איגוד העובדות הסוציאליות הגיב למרידור ומסר: "הגיע הזמן ששאול מרידור יבין שתפקידו הוא לא למצוא חיסון בריאותי לקורונה, אלא חיסון חברתי. כרגע הנגיף התוקפני ביותר על שירותי הרווחה זה אגף תקציבים. אנחנו קוראות לראש הממשלה ולשר האוצר לדרוש מראש אגף תקציבים לחזור בו מאמירותיו המנותקות והפוגעניות כלפי העובדות הסוציאליות". 

שביתת העובדות והעובדים הסוציאליים נכנסה הבוקר ליומה השישי, ומאות הפגינו היום בצמתים ברחבי הארץ. באיגוד המקצועי שלהם אומרים כי הם נערכים לשביתה של חודשים ארוכים ומשרד האוצר ממשיך להתעלם מדרישותיהם. העובדים בשירותים החברתיים מוחים על האלימות המופנית כלפיהם, על תנאי עבודתם ועל שכרם.