כוכב הילדים רוי בוי
צילום: אילן בשור, מתוך ויקיפדיה

תלונה במשטרה הוגשה נגד כוכב הילדים: "צריך לעצור אנשים כאלה"

ראש מועצת אל קסום הגיש תלונה נגד רוי בוי שצילם את הסרטון הגזעני שעורר סערה • לדבריו: "כוכב הילדים חינך את ילדיו לגזענות"
אסף פוזיילוב
12 ביולי 2020
12:54

ראש מועצת אל קסום שבנגב, סאלמה אל אטראש, הגיש הבוקר (ראשון) תלונה נגד כוכב הילדים רוי בוי, שצילם את הסרטון הגזעני שהופץ אתמול. אל אטראש אמר לכאן חדשות כי "הוא צילם ילדים ללא אישור, דיבר אליהם באופן קשה מאוד וחינך את הילדים שלו לגזענות. צריך לעצור אנשים גזענים כאלה".

בערוץ ג'וניור הוחלט לעצור צילומי עונה נוספת של הסדרה בכיכובו של רוי בוי המשודרת בערוץ. בתגובה נמסר מהערוץ: "ערוץ ג'וניור מצר מאד על הדברים שנאמרו על ידי רוי בוי וסולד מתוכן הדברים. התנהלות מסוג זה אינה מקובלת בשום צורה ואופן על הערוץ שחרט על דגלו את ערך הכבוד ההדדי, הסובלנות והשוויון לכל אדם באשר הוא, ללא הבדל דת, גזע ומין. עם זאת נדגיש כי רוי בוי הביע את צערו העמוק והכנה וביקש סליחה על אופן התנהלותו. בימים הקרובים תתקיים פגישה בין מנהלי הערוץ לרוי בוי באשר לעתיד שיתוף הפעולה". 

אתמול פורסם הסרטון שעורר סערה ברשת. בסרטון הוא נראה שואל את ילדיו, הישובים במושב האחורי ברכב, האם הם מעוניינים "להאכיל בדואי", כאילו הילדים הבדואים היו חיות שניגשו לרכב בטיול ספארי, וחוזר על השאלה מספר פעמים. האב נתן לילדיו עוגייה, והם הגישו אותה לשני ילדים בדואים שעמדו מחוץ לרכבם.

רוי בוי התנצל וכתב בפייסבוק: "בשעות האחרונות מתרוצץ ברשת סרטון מטיול משפחתי פרטי מלפני חמש שנים אני רוצה להביע את צערי העמוק על הדברים הנאמרים בו, הם אינם ראויים להיאמר. זו לא דרכי לחנך כך את ילדיי וזו לא הדרך לחנך אף ילד אחר. דרכי היא דרך של אהבת אדם ובדרך זו אמשיך ללכת".

סלמה אבו כף, שפירסם את הסרטון בעמוד הפייסבוק שלו, אמר לכאן חדשות כי קיבל את הסרטון מהרשת החברתית טיק-טוק. "אם הייתי יודע מי המקור הייתי ניגש אליו עם תביעה גדולה. הוא צריך לתת את הדין על מה שהוא עשה. לאחר שאאתר את האדם אגיש תביעה נגדו על כך שהעלה תמונות של ילדים באמצעי המדיה".