עמית אלמוג החשוד ברצח בת זוגו מאיה ווישניאק
צילום: מתוך האינסטגרם

כפי שפורסם בכאן חדשות: עמית אלמוג הנאשם ברצח מאיה ווישניאק כשיר לעמוד לדין

לאחר שהגיש ערעור, חוות הדעת הפסיכיאטרית החדשה קבעה: "אין עדות להיותו במצב פסיכוטי או אפקטיבי מזורי, לפני, בזמן, ולאחר מועד ביצוע העבירות המיוחסות לו" | אביה של מאיה: "הסניגוריה עיכבה אותנו לקבל את המידע הזה שבוע שלם"
דניאל אלעזר
14 ביולי 2020
13:16

כפי שפורסם בכאן חדשות: עמית אלמוג הנאשם ברצח מאיה ווישניאק נמצא כשיר לעמוד לדין. בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (שלישי) לפרסם את חוות הדעת בעניינו של אלמוג, הנאשם ברצח בכוונה תחילה של בת זוגתו ווישניאק. בחוות הדעת הפסיכיאטרית החדשה נכתב כי הוא "היה מסוגל להימנע ולשלוט במעשים המיוחסים לו". בית המשפט האריך את מעצרו עד תום ההליכים, בהסכמת עורכת דינו. 

בחוות הדעת הפסיכיאטרית בעניינו נכתב: ״מצבו הנפשי כיום - הנ״ל מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור, מסוגל להבין ולעקוב אחר ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו, מסוגל להבין את מהות האישומים נגדו ואת הפסול במעשים המיוחסים לו בתיק הזה. מסוגל לעזור ולהיעזר בעורך דינו. לסיכום - לכל האמור לעיל, אין עדות להיותו במצב פסיכוטי או אפקטיבי מזורי, לפני, בזמן, ולאחר מועד ביצוע העבירות המיוחסות לו בתיק זה. לכן להערכתנו היה מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור".

עורכת דינו של אלמוג: "לאור חוות דעת נסכים למעצרו עד תום ההליכים של הנאשם, תוך כדי שאנו שומרים את הזכות שאם וכאשר נעבור על החומרים ותהיה חוות דעת אחרת נוכל להתקדם מחדש".

אריאל ווישניאק, אביה של מאיה, אמר על הפרסום המאוחר: "הוא נמצא כשיר לביצוע המעשה ולצערנו הרב הסניגוריה עיכבה אותנו שבוע שלם לקבל את המידע הזה. כנפגעי עבירה יש לנו זכות לדעת את המידע הזה כחוק. הזמן לביצוע האיבחון התארך כי הוא לא שיתף פעולה. ב-7.7 היה יום ההולדת של מאיה. יום הולדת בלי ילדת יום הולדת. אחרי שאספנו את השברים שלנו הלכנו לבית העלמין לבכות. שם אנחנו נמצאים. מהצד השני נמצאת משפחתו של הנאשם - מה עשתה אימו עד שהתקשרה למשטרה, מדוע התקשרה קודם למשפחתה ומדוע לאחר מכן לקחו עוד חמש דקות עד שצלצלה למשטרה. איך יכול להיות שאת הסרט המזעזע הזה, בו זרק שטרות על הבת שלי, עשה בזמן שצלצלה למשטרה - של מי הרעיון הזה?".

משפחתה של מאיה וישניאק התעמתה עם אלמוג בפתח הדיון בבית המשפט. דודתה דבי ווישניאק צעקה לעברו: "אל תתבייש, תרים את העיניים - כמו שהסתכלת עליה כשחנקת אותה. תסתכל לי בעיניים, אני ארדוף אותך".