שריפה בספינות בנמל בושהאר באיראן

דיווח באיראן: לפחות שבע ספינות עלו באש בנמל בושהאר

לא דווח על נפגעים ועל הסיבה לשריפה. אירוע זה מגיע לאחר שורה של פיצוצים מסתוריים באיראן בחודש האחרון
גיא בריצמן
15 ביולי 2020
16:03

לפחות שבע ספינות עלו באש בנמל בושהאר שבאיראן, כך דיווחה היום (רביעי) סוכנות הידיעות האיראנית "תסנים" מבלי לציין את הסיבה לדליקה בנמל. עוד דווח כי אין נפגעים ונעשים מאמצים לכבות את האש.

אירוע זה מגיע אחרי שורה של פיצוצים מסתוריים באיראן בחודש האחרון. בסוף החודש שעבר הטלוויזיה הממלכתית באיראן דיווחה כי הרשויות חוקרות "אור בהיר ורעש חזק מזרחית לטהראן", דובר משרד ההגנה האיראני מסר כי מדובר בפיצוץ במתקן גז באזור הכללי-אזרחי בעיר פרצ'ין, סמוך לבירה, עיר שבה שוכן אתר צבאי רגיש. שבוע לאחר מכן, הארגון לאנרגיה אטומית של איראן דיווח על "תקרית" במתקן הגרעיני בנתנז - ככל הנראה פיצוץ. שני גורמים רשמיים איראנים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי ייתכן שישראל עומדת מאחורי הפיצוץ, ובכירים אחרים הוסיפו כי התקרית נגרמה מתקיפת סייבר נגד המתקן.

כמה ימים אחר כך, דווח על פיצוץ בתחנת כוח באהווז שבדרום-מערב איראן. רשת אל־ג'זירה דיווחה כי הפיצוץ היה באחת הטורבינות במקום. לפני כשבוע אירע פיצוץ בעיר האיראנית באקראשר שנמצאת מדרום לטהראן. מושל מחוז קהריזק אישר שהאירוע התרחש במפעל למילוי בלוני חמצן בשם "ספהאן באריש". כתוצאה מהפיצוץ ישנם שני הרוגים ושלושה פצועים, מפעל נוסף באזור נפגע. באיראן טענו שהסיבה לאירוע היא רשלנות. 

מפקד פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית הגנרל קנת' מקנזי אמר אתמול בתדרוך עיתונאים כי צבא ארצות הברית עוקבת אחר הפיצוצים באיראן. הגנרל מקנזי הוסיף כי חיסול מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, בחודש ינואר האחרון מקשה על איראן לקבל החלטות.