עופר כפיר - מפעיל בריכה בוורד יריחו

"אם לא הדבקתי ולא פגעתי - למה סוגרים אותי?" | מדינה בחל"ת

עופר כפיר מוורד יריחו סגר את העסק רק פעם אחת ב-20 שנה, כשהבת שלו נולדה. אחרי שעשה הכול כדי לעבוד גם בקורונה - הוא מסתכל על הבריכה הריקה, מרגיש את המבטים של הילדים שלו - וכבר לא מסוגל לעצור את הזעם
משחקי הכיס
15 ביולי 2020
23:26

מה זה בשבילי לראות את הבריכה ריקה? הפעם היחידה בחיים שלי שסגרתי בריכה, הייתה כשהבת שלי נולדה. מה זה לראות בריכה סגורה? אובדן, אובדן, אובדן. בריכה סגורה זה מוות. זה כליה למשפחה שלי, לעובדים שלי, לאנשים שאני מכיר, לאנשים שאני קונה מהם סחורות.

כאילו, מה אתם עושים, מה אתם עושים? תסתכלו על המקום הזה. מקום שעומד ריק כי איזה מישהו החליט איזושהי גחמה ואמר שמסוכן בבריכות שחייה, אבל רק בבריכות שחייה ציבוריות. בתי המלון, להם מותר. בתי מלון, יש להם מים של הבאבא סאלי כנראה, אנחנו לא.

המערכות שלנו פה זה מערכות מטורפות. עלות בריכה היא בסביבות ה-15-20 אלף שקל בשבוע הפעלה.

היום אנחנו במצב של אפס מעש. אני עופר כפיר, אני מוורד יריחו, בן 50. 21 שנים מהחיים שלי אני מפעיל בריכות. נתנו לנו אישור לפתוח בריכות אחרי תקופה ארוכה שישבנו בחוסר מעש בבתים. ביום שני בצוהריים הגיע קצין רישוי לבריכות ואמר: "יש תקנות חדשות, אתה חייב לייצר קפסולות".

עצרנו הכול, יצרנו קפסולות של חמישה מ"ר. יצרנו חיץ של שני מטר. אנחנו רוצים לעבוד, אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי לעבוד. בכניסה לבריכה אנחנו מחלקים מסכות חינם, זה עולה לנו כסף. אנחנו עושים בדיקות חום בשטח פתוח למרות שאנחנו לא מחויבים. באותו יום, בשעה שבע בערב הודיעו שבריכות השחייה נסגרות. החליטו שסוגרים אותנו כי היה נוח לסגור אותנו, כי מישהו רצה להראות שהוא באמת עושה פעולה דרסטית וקיצונית ולוקח שליטה על המצב. 

אנחנו לא קדושים, יש הדבקות בבריכות, אבל אין נתונים לאף אחד. משרד הבריאות ישב במשך חודש וחצי וחודשיים לפני, כשכולנו היינו נעולים וכל מה שהוא עשה זה כנראה להעביר דף ממקום למקום בלי באמת לבדוק. הוא שרירותית מחליט לסגור? אני לא מצליח להבין את זה.

אני זועם, זה לא אמיתי. הילדים שלי יושבים פה, מסתכלים עליי. אני הפכתי להיות חולה רוח. אם היו באים אליי ואומרים: "תשמע, חביבי אצלך בבריכה נדבקו אנשים בקורונה", אני לא הייתי מדבר איתכם בכלל. הייתי סוגר את הבריכה לבד, הולך ומתכופף ומתבייש בעצמי שגרמתי נזק למישהו. זה לא קרה. פשוט באו, לקחו אותי, שמו אותי על מנוף וזרקו אותי לפח. אם לא רצחתי ולא הדבקתי ולא עשיתי נזק בקהילה ולא פגעתי באף אחד ואני מעסיק עשרות עובדים ואני נותן שירות למאות, אז למה לבוא ולהגיד לי: "קח את עצמך, וזוז לנו מהפריים"?

לפתוח את הבריכה עכשיו זה סרט עוד יותר. אין היגיון, יש קורונה אבל בואו, שבו איתנו. אנחנו בסך הכול 150 מפעילי בריכות במדינת ישראל. קח אותנו לחדר, סגור אותנו, תן לנו בראש, תגיד לנו: "אני רוצה שיהיה ככה ואני סומך עליכם שאתם תוציאו אותי החוצה".

לא צריכים את הפיצויים שלך ולא צריכים את השטויות שלך. וואלה אנחנו אנשים יצירתיים ויודעים לייצר ויודעים לעבוד ויודעים להפריח שממה. אני גר במקום שבמשך 25, 27 שנים אני רק תוקע פה מסמרים. אני לא צריך את הסיפוח שלך, אתה לא מבין? אני צריך את העזרה שלך. אני צריך שתבוא ותגיד מה צריך לקרות.  תפסיק לסגור אותנו כמו איזה פחדן.