טוויטר, אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

פריצה נרחבת בטוויטר, בנפגעים - אובמה, ביידן וגייטס

מתקפת הסייבר גרמה לאלפי גולשים להעביר כסף לחשבון לא ידוע. בעקבות זאת מנעה החברה מחשבונות מאומתית ברחבי העולם לצייץ במשך שלוש שעות. חברת טוויטר: "עושים חקירה ונוקטים צעדים כדי לתקן את המצב". ה-FBI פתח בחקירה
מאיה ראכלין ושירה הדס נקר
16 ביולי 2020
00:50
עודכן ב 05:55

האקרים פרצו הלילה (חמישי) לחשבונות טוויטר רבים בהם של נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה ושל המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ג'ו ביידן. בציוץ שפורסם בחשבונות הפרוצים נכתב כי על כל סכום שיישלח לחשבון ביטקוין בתוך חצי שעה, יקבל השולח בחזרה סכום כפול. ה-FBI פתח בחקירה.

מתקפת הסייבר גרמה לאלפי גולשים להעביר כסף לחשבון לא ידוע. עד כה הרוויח ההאקר יותר ממאה אלף דולר. עוד נפרצו במתקפה חשבונות הטוויטר של אילי ההון ביל גייטס ואילון מאסק, הראפר קניה ווסט, חשבון הטוויטר של חברת אפל וכן של ראש עירית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג.

חברת טוויטר מסרה בתגובה כי היא מודעת לאירוע הבטיחותי שמשפיע על משתמשי הרשת. "אנחנו עושים חקירה ונוקטים צעדים כדי לתקן את המצב, נעדכן את כולם בהקדם", נכתב בהודעה. במקביל מנעה החברה מחשבונות מאומתית ברחבי העולם לצייץ במשך שלוש שעות לצורך בדיקה נרחבת.

בציוץ שפרסמה הבוקר עדכנה חברת טוויטר כי ההערכה היא שמדובר בפריצה מתוכננת. "ברגע שהתוודענו לתקרית חסמנו מיד את כל החשבונות שנפגעו, ובנוסף גם חשבונות מאומתים שלא היו הוכחות שנפרצו", נכתב בהודעה. החברה הוסיפה כי חקירת האירוע נמשכת.