מחאת העובדים הסוציאליים, היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שביתת העובדים הסוציאליים – היום ה-11: "נשים מוכות לא מטופלות"

שיפא א-סאנע, עובדת סוציאלית בלקייה שבנגב: "אנחנו לא יכולים להמשיך יותר עם העומס, השכר הנמוך וחוסר המוגנות - לא נוכל להגיש שירות לציבור ככה, זה יהיה חוסר אחריות מצדנו"
ערב ערב
16 ביולי 2020
18:36

שביתת העובדים הסוציאליים – היום ה-11: שיפא א-סאנע, עובדת סוציאלית בלקייה שבנגב, ויו"ר פורום מנהלי הרווחה במגזר הבדואי, התייחס היום (חמישי) לשביתה המתמשכת ואמרה: "נשים מוכות מסתובבות עם בעלים אלימים בתוך הבית ולא מטופלות - הן בסכנת חיים, ילדים חסרי ישע שנפגעו מינית לא מטופלים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים שצריכים אותנו לא מטופלים ונמצאים בבית - כל המקרים הקשים האלה מדווחים ולא מטופלים בגלל המצב והשביתה".

בריאיון למיכל רשף בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11, אמרה א-סאנע כי השביתה הייתה בלתי נמנעת: "יצאנו עם יד על הלב ועם רגש גדול לכל מטופלי המחלקות שלנו. לא הייתה לנו ברירה, ניסינו כל הזמן למנוע את השביתה אבל לא הצלחנו. אנחנו לא יכולים להמשיך יותר עם העומס, השכר הנמוך וחוסר המוגנות – לא נוכל להגיש שירות לציבור ככה, זה יהיה חוסר אחריות מצדנו".

א-סאנע ציינה כי הידיעה שיש מקרים קשים רבים שלא מקבלים מענה כרגע מקשים עליה לישון בלילה, והוסיפה כי "שר האוצר צריך להבין שמטופלי הרווחה לא מקבלים מענה – המענה היחיד שהם מקבלים זה מהעובדים הסוציאליים. אנחנו לא נוכל להמשיך לתת שירות רווחה עם התנאים האלה. בראש ובראשונה אנחנו דורשים מיגון, דבר שני זה שכר הוגן ודבר שלישי זה לכנס משא ומתן ברפורמה".