קורונה בבתי אבות
צילום: פלאש 90

מהשבוע: עובדי המוסדות הגריאטריים יעברו בדיקת קורונה אחת לשבוע

פרסום ראשון | הצעד של הממונה על פרויקט "מגן אבות ואמהות" בא אחרי שהתברר כי מי שהעבירו את הנגיף וגרמו לתחלואה היו הצוותים במוסדות. בסך הכל מדובר ב-35 אלף עובדים • למרות שכמעט נמחקה: מבקר המדינה פתח לפני שבוע בבדיקת התנהלות רשות החרום הלאומית במהלך משבר קורונה
השבוע
17 ביולי 2020
20:31

משרד הבריאות קיבל החלטה דרמטית במסגרתה, החל מראשית השבוע הבא - כל העובדים של המרכזים הגריאטריים ובתי האבות בישראל, הציבוריים והפרטיים, יחוייבו לעבור בדיקת קורונה אחת לשבוע. כך פרסם הערב (שישי) לראשונה פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע" בכאן 11. בסך הכל מדובר ב-35 אלף עובדים.

מי שהחליט על הצעד הוא ראש פרויקט "מגן אבות ואמהות", פרופסור נמרוד מימון, בהסכמת הנהלת המשרד. מימון יזם את המהלך "המהפכני" אחרי שהתברר כי מי שהעבירו את הנגיף וגרמו לתחלואה גדולה בבתי האבות היו עובדי הצוות הסיעודי והרפואי.

מוקדם יותר היום דווח על התפרצות נוספת של קורונה בבית האבות "משען" בבאר שבע. דיירת ושני עובדים נדבקו בנגיף וכל הדיירים נכנסו לבידוד. בגל התחלואה הראשון מתו בבית האבות 14 דיירים שחלו בקורונה. אתמול דווח על התפרצות קורונה בבית האבות "גן דוד" ברחובות. כ-60 דיירים ואנשי צוות נדבקו בנגיף בשבועיים האחרונים. נמסר כי רוב המטופלים א-סימפטומטיים.

בתוך כך, בתוכנית פורסם כי מבקר המדינה פתח לפני שבוע בבדיקת התנהלות רשות החרום הלאומית (רח"ל) בפרוץ מגפת הקורונה והתפקוד שלה במהלך המשבר. לאחר שבכיר במשרד הביטחון העביר את עיקר סמכויותיה לפיקוד העורף והרשות כמעט נמחקה, כעת היא נדרשת להסביר את צעדיה בניהול האירוע, ואיזה מענה נתנה לבעיות שהתעוררו במצב החרום.