-

זעם במחאות וחופים סגורים: הכתבות הנצפות של השבוע

מארגני המחאה בכיכר רבין מספרים על קריסה כלכלית ונפשית • הצצה למתחם האימונים המיוחד של לוחמי האש • מדוע נותרו חופים רבים בכינרת סגורים? • הנאשם ברצח מאיה ווישניאק נמצא כשיר לעמוד לדין
מערכת כאן חדשות
18 ביולי 2020
07:23

מארגני המחאה בכיכר רבין ביקשו שלא להפוך אותה להפגנה פוליטית, אבל מתחת לפני השטח - הטענות נגד הממשלה קשות. הם מספרים על אובדן האמונה ביושבים בראשה, בצל קריסה כלכלית - אבל גם נפשית, וטוענים "לא שומעים את הזעקה שלנו". 

המאבקים הקשים בין הנהלת ארגון הכבאות לבין ועד העובדים הובילו בעשור האחרון לכמעט 200 סכסוכי עבודה. וגם – זחילה בחשיכה, חילוץ לכודים ופינוי גופות:  תיעוד של אימון לוחמי אש במתחם שהוקם אחרי אסון הכרמל. 

אם לא הדבקתי ולא פגעתי באף אחד, ואני מעסיק עשרות עובדים ונותן שירות למאות אנשים – למה סוגרים אותי?". עופר סגר את העסק רק פעם אחת ב-20 שנה, כשהבת שלו נולדה. אחרי שעשה הכל כדי לעבוד גם בקורונה – הוא מסתכל על הבריכה הריקה, מרגיש את המבטים של הילדים שלו – וכבר לא מסוגל לעצור את הזעם.

מיליוני ישראלים כבר השלימו עם העובדה שאת חופשת הקיץ הקרובה יבלו בישראל. רבים כבר גודשים את חופי הכינרת, אבל מתאכזבים לגלות שלא מעט חופים סגורים לקהל הרחב בשל עבודות שיפוץ או סתם הזנחה.

"היה מסוגל להימנע ולשלוט במעשים המיוחסים לו": חוות דעת פסיכיאטרית קבעה – עמית אלמוג, הנאשם ברצח מאיה ווישניאק, כשיר לעמוד לדין. משפחתה של מאיה התפרצה במהלך הדיון: "כשחנקת אותה לא עצמת עיניים".