ההפגנות בירושלים ובתל אביב
צילום: TPS, דוברות המשטרה

ישראל במחאה: עימותים בין מפגינים למשטרה ומעצרים במרכז ת"א ובירושלים

15 מוחים נעצרו בירושלים, 13 נעצרו בת"א על הסתה לאלימות ותקיפת שוטרים • מארגני המחאה בבירה: בניגוד לסיכום עם המפגינים - המשטרה מפנה באלימות • מהמשטרה נמסר כי בהפגנה בת"א מוחים התיזו גז פלפל על קצין, ומפגין הליך אבוקה לעבר השוטרים | עדכונים שוטפים
כתבי כאן חדשות
18 ביולי 2020
19:01
עודכן ב 06:54

עימותים אלימים הלילה (ראשון) במרכז תל אביב ובמרכז ירושלים בין מוחים לשוטרים, לאחר הפגנות שהחלו אמש בגן צ'רלס קלור בתל אביב ומחוץ למעון ראש הממשלה בבירה.

בירושלים הפגינו כ-2,500 איש מחוץ למעון ראש הממשלה. המפגינים חסמו את כיכר פריז בבירה, ולאחר מכן החלו לצעוד לכיוון גן סאקר וחסמו כבישים באזור מרכז העיר. לאחר מכן, מוקד ההפגנה עבר שוב לכיכר פריז - שם התפתחו עימותים בין כוחות המשטרה למפגינים, כשהשוטרים החלו בנסיונות פינוי. 15 מוחים שהפרו את הסדר ותקפו שוטר נעצרו.

ממארגני המחאה בבירה נמסר: "בניגוד לסיכום עם המפגינים - המשטרה מפנה באלימות. המפגינים שוחחו עם המשטרה במטרה להתפזר בשקט, ומטעם המשטרה נאמר להם שאם יפנו לגן סאקר ניתן יהיה לסיים את האירוע בשקט. אך המשטרה החלה לפזר את ההפגנה באמצעות מכתזית בזמן שהמפגינים רק ברחוב בצלאל". ממלא מקום המפכ"ל הגיע למוקד המחאה בבירה.

במקביל, אלפי מפגינים השתתפו בעצרת המחאה שהחלה בגן צ'ארלס קלור בתל אביב. לאחר מכן ההפגנה התפצלה לכמה מוקדי תהלוכה לכיוון כיכר הבימה, ומוחים חסמו כבישים. המשטרה נערכה בכוחות גדולים של ניידות ופרשים סמוך לכיכר הבימה, שם התפתחו עימותים בין המוחים לשוטרים. מפקד תחנת תל אביב צפון נפגע משאיפת גז, ומהמשטרה נמסר כי מדובר בגז פלפל שהותז על הקצין על ידי מפגינים, וכי מפגין השליך אבוקה לעבר שוטרים סמוך לכיכר הבימה. 13 מפגינים נעצרו בתל אביב בגין הסתה לאלימות ותקיפת שוטרים.

בנוסף, במשטרה הדגישו כי "במהלך המחאה הלא-חוקית הושלכו חפצים לעבר השוטרים" וכי היא "תפעל למצות עם העצורים את הדין". קודם לכן נמסר כי "המשטרה מגלה איפוק אל מול המתפרעים ופועלת במקסימום סובלנות וסבלנות. מפקד המשטרה הזהיר את המוחים כי גם לסבלנות זו יש גבול".

השתתפו בהכנת הידיעה: דניאל אלעזר, משה שטיינמץ, איתי שיקמן, רועי ינובסקי וורד פלמן