איסמעיל חלדי
צילום: מתוך העמוד הרשמי של איסמעיל חלדי

השרים אוחנה ואמסלם התנגדו למינוי איסמעאיל חלדי לשגריר

השניים הציגו בממשלה פוסט של חלדי - השגריר הבדואי הראשון - שפורסם לפני כחמש שנים, ובו תקף את המדינה. שרי כחול לבן ורוב שרי הליכוד טענו שאפשר להסתפק בהתנצלות. מינויו של חלדי לשגריר ישראל באריתריאה אושר לבסוף, על אף ההתנגדות של השרים אוחנה, אמסלם ורפי פרץ
גילי כהן ויואב קרקובסקי
19 ביולי 2020
15:22

השרים אמיר אוחנה ודודי אמסלם הביעו התנגדות היום (ראשון) בממשלה למינויו של איסמעיל חלדי לשגריר הבדואי הראשון. השניים הציגו פוסט של חלדי שפורסם לפני כחמש שנים, ובו תקף את המדינה. שרי כחול לבן ורוב שרי הליכוד טענו שאפשר להסתפק בהתנצלות. מינויו של חלדי לשגריר ישראל באריתריאה אושר לבסוף, על אף ההתנגדות של השרים אוחנה, אמסלם ורפי פרץ. 

בד בבד, הממשלה אישרה את מינויים של 11 שגרירים של ישראל בעולם, לאחר שמונו לפני כשבועיים על ידי ועדת המינויים העליונה של המשרד החוץ. 30% מראשי הנציגויות שאושרו הן נשים. שר החוץ גבי אשכנזי מסר: "מינויים אלו מצטרפים למינויים האחרונים שאושרו בממשלה לאחר כניסתי לתפקיד, אחרי תקופה ארוכה בהם לא קודמו מינויי ראשי נציגויות בחו"ל. זהו ציון דרך משמעותי בשינויים שחלים במשרד החוץ בחודשים האחרונים, עם הגדלת התקציב לפעילויות הנציגויות בחו"ל". 

המינויים שאושרו: שגרירת ישראל למוסדות האו"ם בג'נבה - מירב איילון שחר; שגריר ישראל לארגון OECD - חיים אסרף; שגריר ישראל בסיאול - עקיבא תור; שגרירת ישראל בהלסינקי - חגית בן יעקב; שגריר ישראל בבלגרד - יהל וילן; שגריר ישראל בוולינגטון - רן יעקובי; שגריר ישראל בסן חוזה - אורן בר אל; שגרירת ישראל בטשקנט - זהבית בן הילל; שגריר ישראל בקטמנדו - חנן גודר; שגריר ישראל באסמרה - איסמעיל חלדי; הקונסול הכללי של ישראל בבוסטון - מירון ראובן.