נתניהו, מיכה פטמן ועמית חדד
צילום: פלאש 90

פרקליטו הפורש של רה"מ: אין לנתניהו עו"ד קבוע – זה צריך להטריד אותו

עורך הדין פטמן לחדשות הערב: "ראש הממשלה הוא האדם היחידי שכרגע אין לו הגנה" • בסביבת ראש הממשלה ישנה מחלוקת סביב הופעתו של עורך הדין יוסי שגב במשפט – ואפשרות סיום תפקידו על הפרק
תמר אלמוג
19 ביולי 2020
21:35

משפט נתניהו: בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו מחפשים פתרונות חדשים לסוגיית המימון, לאחר שניתן היה להבין היום מראש ההרכב כי העדר או קיומו של מימון אינו מעניינו של בית המשפט, ולא תהיה עוד סובלנות לשינויי סניגורים ובקשות דחייה. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

עורך הדין מיכה פטמן, שייצג עד לאחרונה את ראש הממשלה, אמר בריאיון לחדשות הערב כי בסופו של דבר המשפט יערך, בניגוד לדעת הפרקליטות, מספר שנים, והוסיף כי על נתניהו לדאוג מכך שאין לו ייצוג קבוע: "ראש הממשלה הוא האדם היחידי שכרגע אין לו הגנה. העובדה שאין לו עורך דין קבוע צריכה להטריד אותו".

על עניין המימון שבגינו פרש אמר: "אני לא נכנס לכיס של אף אחד, אני חייב להגיד ביושר שכל עורכי הדין שטיפלו בראש הממשלה היו בטוחים שנקבל היתר למימון. לא ביקשנו כסף ציבורי". בתוך כך, בסביבת ראש הממשלה ישנה מחלוקת סביב הופעתו של עורך הדין יוסי שגב היום במשפט – ואפשרות סיום תפקידו על הפרק.

היום היה זה הדיון הראשון שבו ייצג עורך הדין שגב את נתניהו בתיק. מעורך הדין שגב אמר בתגובה: "שוחחתי עם ראש הממשלה והוא הבהיר כי אינו מתכוון לפטר, בסופו של דבר קיבלנו במידה רבה מה שרצינו שכן המשפט יתחיל בעוד שישה חודשים, כך שאיני מבין על מה אי שביעות הרצון הנטענת מצד אחרים".

עורך הדין פטמן אמר כי בניגוד לסניגורים של הנאשמים האחרים, סניגורו של נתניהו היום לא היה מוכן, אך אי אפשר היה לצפות שיהיה מוכן משום שכמות החומר עצומה – וצריך זמן להתכונן אליה.