מחאת האחים והאחיות

האחיות שובתות: "אי אפשר להמשיך לעבוד בתנאים האלה, זו סכנת נפשות"

ברחבי הארץ כינסו האחיות והאחים כינוסי מחאה • שר הבריאות אדלשטיין: "מתייצב לצד האחיות והאחים, האוצר צריך לאפשר את הגדלת מספר התקנים" • יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן: "חושבים שאנחנו פראייריות, זה לא איקאה" • בבתי החולים יעבדו במתכונת שבת, מחלקות הקורונה יאוישו באופן מלא • יו"ר ההסתדרות הרפואית במכתב תמיכה: "קורא לממשלה להיענות מיד לדרישה לתוספת כוח אדם רפואי"
קטי דור ודקלה אהרן שפרן
19 ביולי 2020
23:04
עודכן ב 10:40

האחים והאחיות פתחו הבוקר (שני) בשביתה לאחר שהמגעים בין הסתדרות האחים והאחיות לבין משרד האוצר הסתיימו הלילה בלי הסכמות. הם דורשים תוספת של מאות תקנים ומתריעים שהמחסור עלול להוביל לקריסה של מערכת הבריאות ולעלות בחיי אדם.

עדכונים אחרונים:

• ברחבי הארץ יצאו האחיות והאחים לעצרות מחאה

• השביתה כוללת את בתי החלים, שירותי בריאות כללית, קופת חולים מאוחדת, שירותי בריאות 

   התלמיד וטיפות החלב

• העבודה בבתי החולים במתכונת שבת, מחלוקת הקורונה מאויישות במלואן

• שר הבריאות אדלשטיין:  "מתייצב לצד האחיות במאבק, האוצר צריך להגדיל את מספר התקנים"

•  יושבת ראש הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן: "צריך שמישהו יעשה סדר, לא מדובר באיקאה"

• מאות מתמחים מבתי חולים ברחבי הארץ עזבו את המחלקות בדרישה להוספת תקנים 

 

יושבת ראש הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן אמרה בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי יש די אחיות מוסמכות בישראל וצריך להקנות להן תקנים. "הם חושבים שאנחנו פראייריות, האחיות קורסות - הקריסה הזאת לא התחילה בזמן הקורונה, אלא הרבה לפני כן", אמרה כהן בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. כהן הוסיפה כי בפגישה שהתקיימה הלילה עם נציגי משרד האוצר והסתיימה ללא הסכמות לא דנו בנושא השכר אלה במחסור האדיר של האחיות. "צריך שמישהו יעשה סדר, לא מדובר באיקאה", הוסיפה.

יו"ר ההסתדרות הרפואית לרופאים, הפרופסור ציון חגי, שלח הבוקר מכתב תמיכה ליו"ר הסתדרות האחיות והאחים, אילנה כהן, ובו כתב: " אני קורא לממשלת ישראל להיענות מיד לדרישה לתוספת כוח אדם רפואי - המחסור החריף בתקנים לצוותי רפואה נולד עוד הרבה לפני התפרצות הקורונה, אולם הוא בהחלט מורגש יותר בימים אלה. לצערנו, בזמן שממשלת צרפת השכילה להזרים 8.1 מיליארד אירו לטובת תוספת אקוטית של תקנים למערכת הבריאות ולשיפור התנאים של צוותי הרפואה, כאן בישראל עסוק משרד האוצר בספינים ובכיפופי ידיים מיותרים".

ארגון המתמחים לרפואה הודיע אתמול כי יצטרף לשביתת האחים והאחיות ולדרישה לתוספת תקנים מיידית. השביתה הכלל ארצית תמשך שעתיים בלבד החל מהשעה 10:00, תחת הכותרת: "או תקנים או שביתה".

יו"ר ארגון המתמחים לרפואה (מרשם), ד"ר ריי ביטון אמר: "המאבק הזה הוא של כולנו. המחלקות קורסות והמתמחים קורסים יחד איתן. המתמחים ממשיכים לעבוד בתורנויות של 26 שעות שממילא הן לא אנושיות אלא שעכשיו מתמחים רבים בבידוד, ואין מי שיחליף אותם".

יו"ר ארגון רופאי המדינה וסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר זאב פלדמן, אמר: "זהו מאבק על יכולתה של מערכת הבריאות לטפל בחולי ישראל  בעת המשבר הבריאותי החמור ביותר בתולדות המדינה - אנו תומכים ללא סייג במאבק זה. לצערנו אין הבנה באוצר שדרושה פעולה מהירה של כיסוי הגירעונות הכספיים שנגרמו עקב הנחיות הממשלה החל מחודש מארס, ושחרור תקני רופאים הכרחיים בעת חרום לאומית זו".

השביתה כוללת את כל בתי החולים, שירותי בריאות כללית, קופת חולים מאוחדת, שירותי בריאות התלמיד וטיפות החלב. העבודה בבתי החולים תהיה במתכונת שבת אך מחלוקת הקורונה יאוישו במלואן וייעשו בדיקות קורונה.