ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

ח"כ אבידר תקף בחריפות את המשנה ליועמ"ש בוועדת חוקה: "אתה פופוליסט"; מנדלבליט גינה

ח"כ מישראל ביתנו תקף את עו"ד נזרי בדיון על הגבלת הפגנות: "לך לצפון קוריאה ותשאל אנשים מה הם מעדיפים". נזרי אמר בתגובה כי מעולם לא דיברו אליו כך בדיונים בכנסת. מנדלבליט אמר: "זו מתקפה מופרכת וחסרת בסיס"
זאב קם ותמר אלמוג
20 ביולי 2020
00:55

הרוחות התלהטו אתמול (ראשון) בדיון ועדת החוקה של הכנסת, על החלפת התקנות לשעת חירום חוק הקורונה, כשחבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו תקף בחריפות את המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי. במהלך הדיון בעניין האפשרות להגביל הפגנות, אם יוכרז על סגר, התפרץ אבידר לעבר נזרי: "אתה פופוליסט".

ח"כ מישראל ביתנו המשיך: "נתת יד לאסור על אנשים לצאת להפגנה מאזור מוגבל. לך לצפון קוריאה ותשאל אנשים מה הם מעדיפים, להידבק בסארס או בקורונה, או לצאת להפגין". בתשובה אמר נזרי כי הוא משתתף בדיונים בכנסת כבר יותר מעשר שנים ומעולם לא דיברו אליו כך.

כמה שעות לאחר האירוע, פרסם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודעת גינוי לדבריו של אבידר: "מגנה בתוקף את המתקפה המופרכת וחסרת הביסוס נגד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, במהלך הדיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת. עו"ד נזרי הוא משרת ציבור ותיק, מקצועי ומסור העושה את מלאכתו נאמנה לשם ייצוג עמדות הדרג המדיני בגבולות הדין.

"אין מקום להתקפות אישיות מעין אלו, וממילא התקפות כאמור לא יסיטו את הייעוץ המשפטי לממשלה מדרך הישר ומהצגת העמדות המשפטיות באופן ענייני".