מירי רגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השרה מירי רגב מעריכה: אם לא נגיע להבנה על תקציב חד שנתי נלך לבחירות

שרת התחבורה התייחסה בריאיון לכאן רשת ב לתוכנית המענקים: "אי אפשר לחלק את הכסף דיפרנציאלית". על ח"כ שאשא-ביטון: "טוב החליט רה"מ שצריך להדיח יו"ר ועדה שלא שומע את הדברים ומקבל החלטות על דעת עצמו"
קלמן-ליברמן
20 ביולי 2020
10:22

שרת התחבורה, מירי רגב, מאיימת כי אם לא יאושר תקציב חד שנתי ישראל תלך לבחירות. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמרה רגב כי היא מקווה שכחול לבן תאשר תקציב חד שנתי. "אנחנו באוגוסט, אם לא נגיע לתקציב נלך לבחירות. גם 3-4 חודשים, זה קודם כל להזרים כסף. איך אפשר לקבוע מה יהיה בעוד שנה? אם לא נגיע להבנה, לדעתי נלך לבחירות".   

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

רגב התייחסה להתנהלות הממשלה במשבר הקורונה ואמרה כי היא מנהלת נכון את המצב: "אנשים לא מבינים באיזה מצב אנחנו. כשמסתכלים מה קורה בארץ - מספר מתים מהנמוכים בעולם, אנחנו עדיין לא בסגר מלא, אנחנו בין המדינות היחידות שנותנות כסף כמו ארצות הברית וגרמניה, כל זה במציאות ביטחונית מורכבת. יש פערים וצריך לעשות עוד דברים. אי אפשר כל הזמן להתנהל בין סקנדל לפסטיבל. עד שנמצא חיסון נהיה במציאות לא פשוטה".

באשר לתוכנית המענקים הלינה השרה רגב כי לא ניתן לחלק את הכסף בצורה דיפרנציאלית. "הכסף לא יגיע אם תחלק דיפרנציאלית. השרים יושבים עכשיו על מודל כדי לדייק אותו יותר. אם הכסף לא יגיע - אף אחד לא יקבל ובמציאות שבין אף אחד לכולם עדיף לתת לכולם. זה גם מנוע צמיחה למשק. אנחנו רוצים שאנשים יקבלו. כשנותנים מענקים שואלים למה נותנים, כשאין מענקים שואלים למה לא נותנים".  

על השאלה האם המשק נפתח מהר מדי בתום הגל הראשון ענתה רגב: "הייתה לנו היערכות יתר וזה היה טוב. סגרנו גבולות, נכנסנו מהר לסגר והגבלות אז תקפו אותנו למה יש היערכות יתר. כשפתחנו את המשק כי המצב היה טוב אז תוקפים אותנו למה פתחנו. היה צריך לפתוח את המשק. אי אפשר היה להישאר בהגבלות כאלה לאורך זמן. פתחנו את המשק לאט לאט, יש כאלה שחושבים שפתחנו את המשק מהר מדי. יכול להיות שהוא נפתח מהר  מדי - אני לא בטוחה. אז אם פתחנו את המשק מהר מדי אז אפשר תמיד גם לסגור. זה מה שקורה היום".

השרה התייחסה גם לסוגיית יו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא-ביטון וציינה כי טוב עשה ראש הממשלה כשהחליט כי יש להדיחה מתפקידה: "יש כאן חברת כנסת שמונתה על ידי הממשלה ופעלה בניגוד לכללי משחק פרלמנטריים. לממשלה חייבת להיות יכולת משילות. הכנסת צריכה לפקח ואחרי שהיא שאלה שאלות היא צריכה לקבל החלטות מטעמים ענייניים. שינוי החלטת הממשלה הוא החלטה לא אחראית. אני מצפה ממנה שגם אם לא קיבלה את כל התשובות שלא תבטל החלטת ממשלה. אם התשובות לא מספקות אותה שתשאל שוב את השאלות, תבקש השתתף בחלק מהדיונים המקצועיים. לבקר את הממשלה, לשאול שאלות אבל לא לבטל את החלטות הממשלה. הכנסת חשובה, הוועדות חשובות, גם אני כיו"ר ועדה לא תמיד ראיתי עין בעין עם השר, עושים התאמות אבל לא מבטלים החלטת ממשלה. טוב החליט ראש הממשלה שצריך להדיח יו"ר ועדה שלא שומע את הדברים ומקבל החלטות על דעת עצמו".