מעבדת בדיקות לגילוי קורונה, ארכיון
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

מחקר: האטה בקצב ההדבקה והגידול במספר החולים קשה

החוקרים העריכו כי מגמת השיפור חלה הודות לצעדים שננקטו לפני עשרה ימים. כדי למנוע עוד התפרצויות, החוקרים קראו למקד את המאמצים בקטיעת שרשראות ההדבקה
דקלה אהרן-שפרן
20 ביולי 2020
14:00

חוקרים באוניברסיטה העברית הצביעו על האטה בקצב ההדבקה ובקצב הגידול במספר החולים שמצבם קשה או בינוני. בנתונים שפרסמו היום (שני), ציינו החוקרים כי הצעדים שננקטו לפני כעשרה ימים מועילים מאוד. החוקרים מעריכים שתימשך מגמת השיפור בעקבות הצעדים שננקטו בשבוע האחרון.

סיכום הנתונים שפרסמו חוקרי האוניברסיטה העברית

החוקרים קראו למקד את המאמצים בקטיעת שרשראות ההדבקה כדי למנוע עוד התפרצויות. בנוסף, הם ציינו כי הדבקה בתוך הבתים מעכבת את הירידה בשיעור התחלואה.

בשבוע שעבר פורסם כי חוקר מהאוניברסיטה העברית השיג פריצת דרך בפענוח מנגנון הפעילות של נגיף קורונה. הפרופסור יעקב נחמיאס, בשיתוף פעולה עם בית החולים "הר סיני" בארצות־הברית, גילה כי נגיף קורונה גורם להצטברות ניכרת של שומן בתאי הריאה של האדם לאחר שהוא מחווט מחדש את מנגנוני חילוף החומרים בתאים. התרופה "טיקור פנופיברייט" ששימשה בעבר להוריד את רמת הכולסטרול והטריגליצרידים בדם נמצאה יעילה בדיכוי תהליך השיכפול של הנגיף ובקרוב יחל שלב הניסוי הקליני בבעלי חיים ובבני אדם.