פרקליט נתניהו
צילום: פלאש 90

משפט נתניהו | עו"ד שגב: אצליח לפתור את בעיית המימון

בא כוחו של ראש הממשלה לכאן רשת ב על טיענו כי עטיית המסכות מקשה על ההגנה: בירושלים, באולם של כבוד השופטת פרידמן – לא מורידים מסכות. חקירה נגדית זה לב העניין, זה המכשיר העיקרי לחקר האמת
קלמן ליברמן
21 ביולי 2020
10:00

משפט נתניהו: פרקליטו של ראש הממשלה, עורך דינו יוסי שגב, אמר היום (שלישי) כי הוא מאמין שיצליח לפתור את בעיית המימון שבגינה התפטרו רוב עורכי הדין של בנימין נתניהו. למואב ורדי ואילאיל שחר בכאן רשת ב אמר: "לאחרונה היה ניסיון לקבל מימון בדרך של מתנה, היועץ המשפטי לממשלה שלל את זה, שזו לדעתי שערורייה, אני מאמין שאצליח לפתור את בעיית המימון".

בתגובה לטענתו כי אי אפשר לערוך את הדיונים כל עוד העדים עוטים מסכות אמר: "במחוזי תל אביב העדים מורידים את המסכות, בבית המשפט העליון – מורידים את המסכות. בירושלים, באולם של כבוד השופטת פרידמן – לא מורידים מסכות. חקירה נגדית זה לב העניין, זה המכשיר העיקרי לחקר האמת".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

על אי נוכחותו של עורך הדין עמית חדד בדיון השבוע: "עמית מטפל בתיק 1,000 עם נגיעות בתיק 2,000 ולא בתיק השוחד המרכזי – תיק 4,000. אתמול זו הייתה ישיבת יומנים ובאתי לבקש מועדים. משום שאני אעסוק בתיק 4,000 והוא הקובע, באתי לקבוע מועדים".

עורך הדין שגב על יכולתו של נתניהו לנהל את המדינה במהלך המשפט: "לא ראיתי אדם חרוץ כמותו – ישן ארבע שעות, עוסק בהרבה נושאים ומקפיד על כל נקודה". על הרצון לשנות את מועדי הדיונים בהתאם לבקשת עדי המדינה אמר: "אני כופר בכך שעדי המדינה סובלים, הנאשמים הם שסובלים. הסדר רלוונטי מבחינת נתניהו, כך יוכל להתכונן לאחר שעורך דינו עזב. זה תיק שנדרש ללמוד אותו חודשים ארוכים".